Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z komputerem. Dziwne temperatury!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 WolfPiotrK2

WolfPiotrK2
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 09 sierpień 2015 - 19:50

Witam na starcie to mój pc: 

- płyta ASROCK 980DE3 
- procek AMD FX-8320 
- chłodzenie SilentiumPC Spartan LT
- grafika GTX 750 2GB
- pamięć 16GB DDR3 (2x8)
- dysk 1.5TB
- zasilacz Modecom 620W
- DVD-RW
Jaki mam problem? Podczas grania np w CSGO po 10-20 minutach komputer wyłącza się, tak samo jest podczas renderowania filmów w avs video editor, po np 3 minutach renderingu komputer się wyłącza. Wiem że to przez lato ale np na komputerze nie siedzę próbuje cos zrobić np grając czy renderując i jest cały czas tak samo. Tutaj podam temperatury po których się wyłącza komputer.
Przeciętnie według bios'u jest to od 65*c do 74*c. Nie wiem co robić. Pomożecie?? 

  • 0


#2 typowyhandlarz

typowyhandlarz
  • Użytkownicy
  • 6 postów
  • Lokalizacjahttp://ajlawjubaby.pl

Napisano 11 sierpień 2015 - 09:17

Po pierwsze przeczyść chłodzenie, zmień pastę termo na procesorze i grafice (polecam Gelid GC-Extreme, z tańszych MX-2). No i Twój zasilacz to nie zasilacz a bomba. Do wymiany.


  • 0

#3 dellmaniak

dellmaniak
  • Użytkownicy
  • 6 postów
  • Lokalizacjahttp://www.jamkatopolski.pl

Napisano 11 sierpień 2015 - 14:56

No niestety ale z Twoim kompem nie jest dobrze. Po pierwsze sprawdź dokładnie chłodzenie a potem pożycz od kogoś zasilacz. Jeśli na innym się nie wyłączy to mamy winowację.


  • 0

#4 gsobanski4

gsobanski4
  • Użytkownicy
  • 199 postów

Napisano 12 sierpień 2015 - 15:14

Miałem podobny problem: AMD tylko APU A10-6800K, płyta Gigabyte, pamięć 8GB DDR3 (2x4) i też zasilacz MODECOM MC 530 CARBON i restarty przy każdym jednoczesnym użyciu 2 programów typu: „Malwarebytes Anti-Malware” ,„Glary Utilities 5”, „Ccleaner” , „Any Video Converter” , „Free Audio Converter” Na początku 2-3 razy dziennie a później ciągle nawet przy oglądaniu filmu, nawet nie pomyślałem że może to być zasilacz, tym bardziej że wydawało mi się że marka MODECOM z serii MC jest przyzwoita, tym bardziej że najtańszy nie był. W końcu za radą znajomego wymieniłem na o wiele tańszy i słabszy Delta DPS-460CB 460W wytwarzany przez firmę Cheftec i problem nagle zniknął, teraz mogę uruchamiać nawet 3-4 programy jednocześnie najwyżej komputer się zamuli ale nie wyłączy !!! 


  • 0

#5 housewell

housewell
  • Użytkownicy
  • 98 postów

Napisano 26 sierpień 2015 - 12:57

Modecomu do 350W to legenda, słyszałem złe opinie o tych 450W+ zatem możliwe, że to zasilacz w Twoi przypadku. Sprawdź jakiegoś Fortrona jak nie chcesz przepłacać.


  • 0

S-NET - kolokacja serwerów w Krakowie, hosting.


#6 liczyhrabia69

liczyhrabia69
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 27 sierpień 2015 - 10:11

65-74 to za dużo, zmień pasty i postaraj się zbić do ok. 50 stopni. Sprawdź też czy w biosie nie jest ustawiona temperatura awaryjna przy, której komp się wyłącza.


  • 0

#7 gsobanski4

gsobanski4
  • Użytkownicy
  • 199 postów

Napisano 27 sierpień 2015 - 13:15

Tak jak pisałem spróbuj na porządnym zasilaczu !!! A tu lista: Renomowane marki to: Amacrox, Antec, Astec, be quiet, Chieftec, CoolerMaster, Corsair, Delta, Enermax, Enlight, Fortron (nowy, nieregenerowany), Modecom (MC, Volcano), OCZ, PCPower&Cooling, Pentagram, Seasonic, Silver Power, Tacens, Tagan, Topower, Xilence (tylko nowe modele od 2012r), Yesico, Zalman. Czarna lista zasilaczy: Akyga, Altis, Aspire, Aton, Bestec, Coba, Codegen, ColorSit, COMPAQ, Computer, Deer, Eurocase, Everpower, Feel, Fever, Four Star, Gembird, Gigabajt, GoodWatt, Hawk, Hec, Impet, i-box, Incore, I-TEC, Levicom, Linkword, L&C, Logic, LOGISYS, Megabajt, Mercury, Metropilis, Modecom Feel, Mustang, Newton Power, Platin Power, Power Color, Powercomp, Power Man, Procomp, Octigen, QTECHNOLOGY, Q-tec, RAIDMAX, Rubikon, Ropla, Sansun, SilenX, Sun Pro, Suntek, Take Me, Task, TE, Tracer, Tronje, Ultra Media, V Power, Whitenergy, Win, Xilence (produkowane do 2012r), XION, X-Power, 2N


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych