Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy to wina zasilacza?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Torment96

Torment96
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 09 sierpień 2015 - 16:58

Witam. Od kwietnia mam zupełnie nowy komputer. I wszystko byłoby w porządku, ale niemal od samego początku mam z nim spore problemy. Po pierwsze - posiadam dwie partycje dysków i za każdym razem kiedy jest podłączony dysk D, to komputer zachowuje się jakby nie mógł go "utrzymać". Zawiesza się, pracuje wolno. Rezultat jest taki, że niemal od samego kwietnia pracuję na komputerze z odłączoną partycją D. Poszperałem trochę po forum i okazało się, że mój zasilacz (atx 500W AKYGA BASIC AK-B1-500 P4 12CM FA) znalazł się na czarnej liście (http://forum.pcfoste...ne-modele-2013/) i inni użytkownicy też mieli z nim problem (http://forum.pcfoster.pl/topic/14881-komputer-sam-sie-wylacza-grajac-lub-przegladajac-internet/). Więc to jest dla mnie jasne - jest mi potrzebny nowy zasilacz. Ale na tym nie koniec błędów. I chciałbym zapytać czy to wina zasilacza, czy może ten szrot zdążył już narobić mi więcej problemów wewnątrz komputera... Mianowicie sprzęty. Niejednokrotnie odłączała mi się myszka, dysk zewnętrzny typu pendrive czy telefon. Odłączały się samoczynnie i dopiero kiedy je chałupniczo odpiąłem i wpiąłem z powrotem, działały dalej. Czy to wina zasilacza? Ostatni problem jest podobny. Korzystam z internetu bezprzewodowego i nieraz zdarza się, że komputer nie wykrywa wi-fi (mimo że znajduje się tuż obok). Restartowanie nic nie daje i muszę po prostu poczekać aż mojemu połączeniu "miną złe dni". Dodam, że brat korzysta z innego komputera, dosłownie tuż za ścianą - jemu internet zawsze działa bez zarzutu. Czy zasilacz też jest tutaj problemem? Uff, pewnie dość chaotyczny ten post, ale zrozumcie, że mam już totalnie zszargane nerwy przez to badziewie i nie umiem się nawet wysłowić. A, i jeszcze jedno, czy moglibyście polecić mi zasilacz, który mógłby udanie zastąpić mojego nieudacznika? Z góry dziękuję za pomoc.


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 09 sierpień 2015 - 17:27

Zasilacz do wymiany w pierwszej kolejności. Co do innych problemów: Od kiedy się tak dzieje? Jaki system?


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 Torment96

Torment96
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 09 sierpień 2015 - 23:37

Sprzęty zewnętrzne odłączają się praktycznie od początku. Do komputera była dołączona bezprzewodowa mysz i ona dosłownie wariowała z owym odłączaniem się. Myślałem, że to kwestia jej jakości, wszak nie można się wiele spodziewać po sprzęcie dołączonym gratis, ale później niestety potwierdziło się, że to nie była wina myszy. Internet zaczął bzikować od niedawna, zaledwie kilka tygodni temu. Ale obawiam się, że to konkretny sygnał. Zwłaszcza, że teraz komputer miewa przycinki nawet kiedy korzystam z samego dysku C... A to nie jest dobry znak. Mój system to Windows 7.


  • 0

#4 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 10 sierpień 2015 - 17:16

Nie wiem dokładnie co to może być, ale wg mnie tak prymitywna forma rozwiązywania problemów jak reinstall systemu może rozwiązać wiele Twoich problemów. Niestety tych osobistych nie, ale zawsze coś. Najlepiej zupełnie sformatować dysk i postawić system od nowa. Przynajmniej ja bym tak zrobił. Nie chciałoby mi się bawić w szukanie przyczyny.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych