Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Eliass

Eliass
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 09 sierpień 2015 - 13:14

Od niedawna mam pewin problem, mianowicie na ekranie laptopa mam czerwone artefakty kiedy poruszam monitorem ekran albo poprawia się albo pogarsza również troche mocniejsze naciśnięcie na obudwe w miejsce gdzie jest układ BGA grafiki NVIDIA również się poprawia bądź pogarasza. Zanim pojawiły się czerwone artefakty temperatura chipsetu osiagala od 80-90 stopni celcjusza słyszałem że w chipsetach grafiki temperatura może osiągnąć maksymalnie 100 stopni więc raczej na podtopienie cyny bym nie stawiał. na początku myślałem że to taśma od matrycy ale po tym jak odkryłem że na naciśnięcie obudowy od strony chipsetu również coś zmienia to ogłupiałem jak myślicie płyta główna, taśma, matryca, czy chipset grafiki?

 

Mój laptop to HP ENVY dv7-7300sw

procesor: Intel Core i5-3230M 2.6 GHZ

Karty graficzne: NVIDIA GeForce GT 635M

oraz zintegrowana z procesorem Intel HD Graphics 4000

system operacyjny Windows 8 64-bit

 

Proszę o pomoc bo sam już nwm co mogło pójść. :/

 


  • 0


#2 eurodancer

eurodancer
  • Użytkownicy
  • 5 postów
  • Lokalizacjahttp://www.milankundera.pl

Napisano 12 sierpień 2015 - 11:21

80-90 stopni to normalne?! Najprawdopodobniej grafika kaput. To zbyt wysokie temperatury. 80 parę stopni to może być podczas grania (max). Szykuj się na spory wydatek.


  • 0

#3 Eliass

Eliass
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 14 sierpień 2015 - 18:05

80-90 stopni to normalne?! Najprawdopodobniej grafika kaput. To zbyt wysokie temperatury. 80 parę stopni to może być podczas grania (max). Szykuj się na spory wydatek.

W stresie temperatura max 80 stopni to normalne dla chipsetów grafiki jednak temperatura osiągająca powyżej 80 stopni to już nie jest normalne w normalnych warunkach rzecz jasna ale kiedy termometr przez prawie trzy tygodnie pokazuje 37-39 stopni w cieniu a w mieszkaniu nie ma czym oddychac to fakt chipset może pójść lekko w górę z temperaturami jak wcześniej napisałem dla chipsetu temperaatura maxymalna to 100 stopni, Jednak nie wykluczam żadnej opcji czekam na wypowiedź innych by twoja teza się potwierdziła bądź została obalona.


  • 0

#4 sashablack

sashablack
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 17 sierpień 2015 - 11:35

Na Twoim miejscu zmieniłbym pastę termo i termopady. Jeśli przyniesie to efekty to możliwe, że karta głupiała od temperatury. U mnie awaryjna (teoretycznie) NVS 160M nie przekracza w te upały 70 stopni (na ogół 50-60st)


  • 0

#5 Eliass

Eliass
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 20 sierpień 2015 - 07:04

pasta nie tak dawno jakieś miesiąc temu była wymieniana ale spróbuję może to pomoże ;)

 

 

 

 

 

Edit:

no cóż po wymianie pasyty i przeczyszczeniu chłodzenia nie widzę szczególnych efektów spadku temperatury ale pożyjemy zobaczymy bo niektóre pasty z tego co wiem muszą się na swój sposób rozgrzać ;P Natomiast co do samych artefaktów problem na jakiś czas ustał sie zdenerwowałem i wymieniłem taśmę matrycy zobaczymy czy pomoże na długo ;P.


  • 0

#6 woy7

woy7
  • Użytkownicy
  • 53 postów

Napisano 25 sierpień 2015 - 21:15

Jeżeli po dociśnięciu było lepiej, to na 100% luty w grafice, jest to jeden ze sposobów sprawdzania układu.


  • 0

#7 housewell

housewell
  • Użytkownicy
  • 98 postów

Napisano 26 sierpień 2015 - 13:03

Pasta, pastą, przeczyścić całego laptopa. Miałem 110C przez zatkany wylot, a ciężko był się zorientować ze względu na to że laptop ze względu na konstrukcje nie oddawał ciepła w tak prosty sposób. 


  • 0

S-NET - kolokacja serwerów w Krakowie, hosting.


#8 Eliass

Eliass
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 30 sierpień 2015 - 21:35

Pasta, pastą, przeczyścić całego laptopa. Miałem 110C przez zatkany wylot, a ciężko był się zorientować ze względu na to że laptop ze względu na konstrukcje nie oddawał ciepła w tak prosty sposób. 

czytaj ze zrozumieniem przeczyscilem laptopa wraz z wymiana pasty zbędny komentarz ^^

 

Jeżeli po dociśnięciu było lepiej, to na 100% luty w grafice, jest to jeden ze sposobów sprawdzania układu.

narazie jest ok jesli problem powroci oddam do konserwacji uklad BGA dzięki za pomoc!!

 

 

Temat do zamknięcia :D


  • 0

#9 XPX_pl

XPX_pl
  • Użytkownicy
  • 42 postów

Napisano 14 wrzesień 2015 - 15:14

Minęło juz trochę czasu więc może napiszesz jak w chwli obecnej wyglada sytaucja,dalej się tak grzeje podczas gier czy użytkowania? Bo  zreguły przeczyszczenie laptopa powinno na jakiś czas pomóc.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych