Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podstawka chłodząca latop


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Faith123

Faith123
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 08 sierpień 2015 - 12:35

Witam, Piszę tego posta ponieważ nie wiem jaka podstawkę kupić chłodzącą pod laptop żeby się tak nie grzał...mam teraz coś takiego.http://www.ftp.jan24...topa plexi5.jpg ale to takie gó... że to w ogóle nie chłodzi... 


  • 0


#2 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 08 sierpień 2015 - 18:55

będzie się grzał, tyle że może ciut mniej. sprawdź skąd laptop zasysa powietrze i spróbuj dopasowac podstawkę z wiatrakiem (najlepie jego brzegiem) właśnie tam.

zawsze mozna chłodzić całość spodu obudowy; im większy wiatrak, tym cichsza, ale.... zastanów się, gdzie jest większy przepływ powietrza- - przy osi takiego wiatraka, czy gdzie indziej. .. natomiast małe wiatraczki są zwykle głośne. i jeszcze jedno - jeżeli pomiędzy podstawką a spodem laptopa będzie z 1 mm szczeliny. a wiatrak to nie sprężarka ;)


  • 0

#3 woy7

woy7
  • Użytkownicy
  • 53 postów

Napisano 08 sierpień 2015 - 22:22

podstawki w większości przypadków to nonsens, sprawny laptop z reguły nie powinien się przegrzewać. przede wszystkim upewnij się programem np. speedfan czy oby na pewno podzespoły się grzeją czy po prostu wydaję ci się po obudowie że coś jest nie tak.


  • 0

#4 housewell

housewell
  • Użytkownicy
  • 98 postów

Napisano 26 sierpień 2015 - 13:41

Zamiast podstawki lepiej kupić dobrą pastę, przeczyścić laptopa, a jak już to kupić podstawkę dostosowaną do wlotów powietrza samego laptopa (jeśli ich nie posiada podstawka jest bez sensu).


  • 0

S-NET - kolokacja serwerów w Krakowie, hosting.


#5 roscisl

roscisl
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 05 październik 2015 - 18:57

ja sobie ostatnio kupiłam podkładkę pod komputer i używałam jej głównie jak było ponad 30 stopni na dworze :) i myślałam, że nie będę musiała rozkręcać laptopa, ale okazało się, że zakup podkładki to jest chwilowe rozwiązanie, a samo przeczyszczenie komputera dało dużo lepszy efekt, szczególnie jeśli Twój laptop ma już kilka lat to sam zakup podstawki chłodzącej niczego nie zmieni, a oddanie go do serwisu, jeśli boisz się go rozkręcić przyniesie więcej pożytku, do tego koszt będzie podobny co kupienie podstawki :)


  • 0

#6 housewell

housewell
  • Użytkownicy
  • 98 postów

Napisano 28 październik 2015 - 15:29

Podstawka jest dobra jak korzysta się intensywnie z laptopa. Jeśli już to skuteczne są modele:

Modecom MC-CF15

Zalman NC3

SilentiumPC NC400

Thermaltake Massive 14 rev.2


  • 0

S-NET - kolokacja serwerów w Krakowie, hosting.



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych