Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podłączenie LAN z routerem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 wulfmane

wulfmane
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 29 lipiec 2015 - 10:56

Siema,

mam taki problem, mianowicie wyjeżdżam za granicę na studia  i w wynajmowanym przeze mnie pokoju jest zapewniony internet, jednakże jest to połączenie przewodowe tylko kablem LAN. Chciałbym mieć tam router, ponieważ zabieram laptopa i Playstation. Moje pytanie jest następujące, czy w mojej sytuacji wystarczy, że podłącze kabel LAN pod router i wszystko będzie działać? Jeżeli tak to muszę mieć router z modemem?

Pozdrawiam


  • 0


#2 woy7

woy7
  • Użytkownicy
  • 53 postów

Napisano 29 lipiec 2015 - 17:55

tak, zrestartujesz router i powinno działać


  • 0

#3 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 29 lipiec 2015 - 19:29

nie -  jeżeli od dostawcy WAN masz skrętkę - modem jest zbędny (tylko nie kup routera do adsl.... )

router z modemem jest potrzebny do umts/lte itp.

podłączasz lan do doutera - konfigurujesz  i działa. nawet na domyślych ustawieniach

jeżeli router będzie miał tylko 1 gniazdo dla WAN i radio to będzie to acces point  - radiowy punkt dostępowy (nie polecam domyśłych ustawień zabezpieczeń, a już pod żadnym pozorem domyślnego hasła)

jeżeli router będzie miał radio i porty oznaczone LAN - będziesz miał dodatkowo przełącznik (switch) pozwalający na dołączenie urządzeń za pomoca skrętki (polecam - szybciej i bezpieczniej; ale też mniej wygodnie)


  • 0

#4 mak91

mak91
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 10:53

Sam router w zupełności wystarczy ;)


  • 0

Zapraszam na mojego bloga:

https://informatykak....wordpress.com/



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych