Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przegrzewający się laptop.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzychu14psk

krzychu14psk
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 21 lipiec 2015 - 14:25

Witam

Posiadam laptop Toshiba Satellite L850-1N3. Od ostatnich paru dni zauważyłem że laptop coraz szybciej się grzeje, szczególnie procesor. W trakcie spoczynku temperatura utrzymuje się na poziomie 50 stopni +/- 5 stopni. W trakcie oglądania filmu temperatura dochodzi do 55 stopni max. Jednak w trakcie grania w gry takie jak: Dirt 3, World of Tanks, Black Ops 2 temperatura dochodzi nawet i do 80 stopni (maksymalnie zauważyłem kilka razy 82 stopnie). Laptop kupiony w pażdzierniku 2013 roku, ostatnio czyszczony w sierpniu 2014, natomiast pastę na procku wymieniłem w październiku 2014 roku - czyli rok od zakupu. Laptop średnio co tydzień czyszczę programem Advanced SystemCare oraz sprawdzam go antywirusem. Pytanie jest czy takie temperatury to normalna rzecz w laptopach tego typu ? Wcześniej takie rzeczy się nie zdarzały, od ostatnich paru dni temperatura procka podskakuje. Posiadam również podkładkę chłodzącą firmy ZALMAN. Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje za odpowiedz.

 

Pozdrawiam.

Krzysztof


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 21 lipiec 2015 - 17:22

Czyszczony rok temu, czyli warto jeszcze raz wyczyścić. Najlepiej pobawić się i w okolicach wentylatora wszystkie śmiecie usunąć.

Pastę może źle masz nałożoną?


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 VeloN

VeloN
  • Użytkownicy
  • 75 postów

Napisano 24 lipiec 2015 - 12:20

Ja słyszałem że podobno Laptopy firmy Toshiba nie nadają się do gier mam znajomego który po roku zajechał laptopa grając tylko w Diablo 3... właśnie Toshibe


  • 0

#4 woy7

woy7
  • Użytkownicy
  • 53 postów

Napisano 24 lipiec 2015 - 21:57

Zawsze w takich sytuacjach trzeba jechać od początku, czyli na sam początek przywrócenie systemu do przyzwoitego stanu, potem czyszczenie układu chłodzenia i wymiana pasty termoprzewodzącej, jak będzie dalej problem występował trzeba szukać przyczyny w wymianie procka :) ewentualnie wymysły typu termopady etc


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych