Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podkładka do laptopa - pytanie laika;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 GoAhead

GoAhead
  • Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 27 wrzesień 2009 - 00:33

Witam, mam pytanie związane z podkładkami do laptopów - mam nadzieję, że to odpowiedni dział. Bardzo dużo pracuje na moim laptopie, noszę go ze sobą niemal wszędzie, często używam w pociągu/łózku/fotelu. Wiem, że nie jest to dobry sposób postepowania z moim sprzętem...:) - ponoć się brudzi, spowalnia przegrzewa. Nie chciałabym zmieniać laptopa w najbliższym czasie, bo jestem z niego zadowolona, dlatego zanim moja Toshiba zacznie się przegrzewać - wolałabym temu po prostu zapobiec. I tu pojawia się moje pytanie: znalazłam taką podkładkę . Jest niedroga, dlatego zastanawiam się nad jej kupnem, tylko....czy ktoś ma pojecie, jak sie tego używa?;D Ona ma taki specyficzny kształt, że moja kobieca wyobraźnia wymięka. Czy mogę taką podkładke położyć na kolanach i mam pewność, że laptop nie będzie się zbytnio brudził? Czy może lepiej zainwestować w jakąś droższą podkładkę, różnią się od siebie jakością? Dziękuję z góry za rady:)
  • 0


#2 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 27 wrzesień 2009 - 00:41

Połóż deskę na kolana, albo jakis karton - już masz podkładkę, i to za darmo ;D żartuje :)

Ten link co podałaś nie działa, lecz ja ci moge takie coś pokazac: http://www.1komp.pl/...usb_awe11eu.htm też fajne i na USB ;D
  • 0

#3 Michal

Michal

    Michal

  • Guests
  • 1386 postów
  • LokalizacjaRybnik

Napisano 27 wrzesień 2009 - 06:56

A jakiego masz laptopa ?? Bo to ważne przy zakupie podkładki trzeba dobrać odpowiedni rozmiar. Użycie jest bardzo proste...kładziesz na to laptopa podłączasz kabelek do USB i już twój laptop nie leży na spodniach ani na pościeli tylko na wiatrakach które dodatkowo go chłodzą ;D Tylko jeden szczegół twój sprzęt będzie o 0,57 kg cięższy. Jeszcze puść na kompie speed fana i powiedz jaką masz temperaturę jak leży na: Kolanach, pościeli i gdzie go tam jeszcze trzymasz. Jak temperatura będzie wysoka to dobierzemy coś z lepszymi wiatrakami. :)
  • 0
Dołączona grafika
Dołącz do fanów PCFoster.pl na Facebooku. Zapraszamy!

#4 Dawkopolo

Dawkopolo
  • Użytkownicy
  • 453 postów

Napisano 28 wrzesień 2009 - 14:30

BTW. ja polecił bym ten : http://pcfoster.pl/a...pdesk-n315.html
A powtarzając juz się z rówieśnikiem podaj cechy lapa
  • 0
Dołączona grafika

#5 Kolo-gr

Kolo-gr
  • Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 12 październik 2009 - 20:06

Podkładka z wentylatorami może i lepiej chłodzi, ale ma to do siebie, że hałasuje i pewnie prędzej czy później, z naciskiem na to pierwsze się wentylatorek popsuje.
Kup sobie jak ja podkładkę na kolana do pociągu czy lóżka wygodna i skuteczną.
Takie małe, co nie co jak to:
http://www.allegro.p..._podstawka.html
lub znajdź na allegro cos zbliżonego.
  • 0
Jak mogie to pomogie.

#6 Looos

Looos
  • Użytkownicy
  • 248 postów

Napisano 12 październik 2009 - 22:31

Nie wiem jak Wam, ale mi byłoby szkoda ponad 100zł na podkładkę pod laptopa. Może jestem dziwny, ale używam starego i sprawdzonego segregatora. Niedość że jest wygięty pod odpowiednim kątem co ułatwia pisanie to jest bardzo lekki i poręczny. W łóżku spisuje się znakomicie.
Fakt nie chłodzi, ale jest o ponad 100zł tańszy.
  • 0
C2D e8400 @ 3.6GHz, Zalman 7700 Cu, Geforce XFX 250gts, 6gb ramu, 2x Dell P2210, SpacePilot Pro

#7 Fenris

Fenris
  • Użytkownicy
  • 350 postów

Napisano 13 październik 2009 - 00:24

Słyszałem, że czasami występowały problemy z portami USB po tym, jak były do nich podłączanie takie podkładki. Nie wiem na ile to jest prawda :o A poza tym bateria będzie krócej trzymała.
  • 0
Intel Core2Duo E7400-2.80GHz @ 3.80GHz Pentagram Karakorum
OCZ 4GB (2x2GB) 800MHz CL4 Reaper
Asus HD4870 512MB DDR5
MSI P45 NEO-F
Tacens Sagitta LUX
Chieftec Green Angel 500W

Są dwie grupy użytkowników: Ci, którzy robią kopie zapasowe i ci, którzy zaczną robić kopie zapasowe.

#8 gekon

gekon
  • Użytkownicy
  • 73 postów

Napisano 13 październik 2009 - 07:24

Witam, mam pytanie związane z podkładkami do laptopów - mam nadzieję, że to odpowiedni dział. Bardzo dużo pracuje na moim laptopie, noszę go ze sobą niemal wszędzie, często używam w pociągu/łózku/fotelu. Wiem, że nie jest to dobry sposób postepowania z moim sprzętem...:o - ponoć się brudzi, spowalnia przegrzewa. Nie chciałabym zmieniać laptopa w najbliższym czasie, bo jestem z niego zadowolona, dlatego zanim moja Toshiba zacznie się przegrzewać - wolałabym temu po prostu zapobiec. I tu pojawia się moje pytanie: znalazłam taką podkładkę . Jest niedroga, dlatego zastanawiam się nad jej kupnem, tylko....czy ktoś ma pojecie, jak sie tego używa?;) Ona ma taki specyficzny kształt, że moja kobieca wyobraźnia wymięka. Czy mogę taką podkładke położyć na kolanach i mam pewność, że laptop nie będzie się zbytnio brudził? Czy może lepiej zainwestować w jakąś droższą podkładkę, różnią się od siebie jakością? Dziękuję z góry za rady:)


Osobiście w domu używam podkładki firmy Logitech - ALTO EXPRESS. Jest to prosty (ale przydatny) "kawałek" plastiku. Nie posiada wentylatorów i innego typu chłodzenia.

Jeżeli chodzi o podkładkę do stosowania w czasie podróży to nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie jeszcze jedna rzecz więcej do zabrania to dodatkowy problem i balast. Laptop po to został stworzony by być mobilnym urządzeniem.
  • 0
Everybody lies...


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych