Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podłączenie komputer stacjonarny -> TV (jak to zrobić?)

komputer stacjonarny podłączenie pod TV hdmi

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 maticzarny

maticzarny
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 03 lipiec 2015 - 19:35

Witam serdecznie.
Będzie to mój pierwszy temat,więc gdyby coś było źle,proszę o wyrozumiałość.
 
Chciałbym podłączyć komputer stacjonarny (starszy model HP Pavilon) z nowym telewizorem SONY.
Problem tkwi w tym że przy komputerze mam tylko VGA analog, natomiast w telewizorze mam :
HDMI1, HDMI2, AV1 i AV2/Component. Szukałem na różnych forach, może Wy mnie poratujecie bo nigdzie nie znalazłem odpowiedzi. Dodam że kupiłem już raz kabel VGA-HDMI i nic to nie dało, zero obrazu, próbowałem jeszcze coś ustawiać w komputerze w ustawieniach ale obraz z kompa na TV się nie przesyłał. 
Czy w ogóle jest możliwość przesyłki obrazu z VGA na te wejścia które posiada mój TV (hdmi,av1,component) ?
 
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

  • 0


#2 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 03 lipiec 2015 - 20:44

O ile to w ogóle możliwe, to tylko podłączenie VGA -> AV1(2) . Nie wierzę w możliwość podłączenia analogowego wyjścia do cyfrowego wejścia.


  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#3 woy7

woy7
  • Użytkownicy
  • 53 postów

Napisano 03 lipiec 2015 - 22:19

Przesyłanie analogu na cyfrę to droższa zabawa, mało wykonalna po kosztach czyli nie ma sensu. Z kolei z cyfry na analog to nie problem ;)

Pomijając musisz znaleźć odpowiedni kabel, jeżeli te wejścia AV oznaczają Analog Video i jest to złączę SCART tzw. eurozłącze albo chinche to nie ma problemu, wystarczy pójść do odpowiedniego sklepu i kupić potrzebny kabel np. VGA->SCART albo VGA->CHINCH co do nich to były dwa rodzaje połączenia chinchy na RGB chyba i zwykły jedno-sygnałowy, musisz ogarnąć.


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: komputer, stacjonarny, podłączenie, pod, TV, hdmi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych