Skocz do zawartości


Zdjęcie

Aplikacja Pasty termoprzewodzącej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 23 czerwiec 2015 - 04:06

Witam, chcialbym sie spytać jak to jest z aplikacja pasty termoprzewozacej. Patrzalem pytalem i z informacji co zebralem istnieje pare metod, jednej widzialem jak koles zaaplikowal wielkosc fasolki na procesor, wlozyl palec w torebke plastikowa i rozsmarowywal po calym.. druga rzecz jaka widzialem  to kompletnie nie idzie w parze z poprzednia, koles po prostu zaaplikowal troche pasty wielkosci ugotowanego ziarnka ryzu (no moze troche wiecej) i po prostu polozyl na to procesor. ta druga metoda chyba lepsza jest moim zdaniem bo jak zawsze rozbieralem jakis sprzęt. PS3 czy ps4 to pasta zawsze byla tylko w jednym miejscu zaaplikowana.. ja zawsze robie tak ze daje duzo pasty i rozsmarowuje szpadelkiem plastikowym.. 

 

pytanie do was co wy polecacie, jak robicie i ktora metoda jest najlepsza?


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 23 czerwiec 2015 - 17:23

Pasta musi być na całej powierzchni procesora możliwie jak najcieńsza. Nie ma jednej - najlepszej metody rozprowadzania jej. Każdy ma swoją ulubioną, taką co najlepiej mu wychodzi. Generalnie osobiście nie polecałbym metody na ryż bo może okazać się, że położysz za mało i pasta nie rozprowadzi się tak jak byś tego chciał. Lepiej poświęcić na to trochę czasu a mieć porządnie nałożoną pastę.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 26 czerwiec 2015 - 10:50

Jeden film jest lepszy, niż 1000 słów. :D


  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#4 t.luk

t.luk
  • Użytkownicy
  • 331 postów
  • LokalizacjaPolandia

Napisano 16 lipiec 2015 - 09:31

Ja aplikuję zwykle w sposób klasyczny :)


  • 0

multi multa sciunt nemo omnia...


#5 woy7

woy7
  • Użytkownicy
  • 53 postów

Napisano 16 lipiec 2015 - 20:57

Ja bokiem wykałaczki rozprowadzam po całości, a później zaciągam możliwie tak żeby było jej jak najmniej, ale bez prześwitów.


  • 0

#6 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 19 lipiec 2015 - 21:44

Swoją drogą, jedynym rozsądnym pomysłem wydaje się równomierne rozprowadzanie po całym CPU. Każda inna metoda powoduje marnowanie pasty - albo za mało, albo wypłynie na środkach boków. Czyli zmarnuje się.


  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#7 Rapthor

Rapthor
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 09 październik 2015 - 19:01

Metoda dla cierpliwych. Ja wyciągam procka z socketu kładę na bezpiecznym podłożu, daję pastę na środek i rozprowadzam kartą kredytową. Można se wyrobić optymalny nacisk po za dużym zostają puste od pasty nazwałbym bruzdy. Wyciągniętemu prockowi można ładnie wyczyścić obrzeża. Zrobić kilka prób i już wiadomo ile dać pasty aby nie naddać. W taki sposób nie da się nic ubrudzić.


  • 0

#8 housewell

housewell
  • Użytkownicy
  • 98 postów

Napisano 28 październik 2015 - 15:31

Nie można za dużo, ani też za mało by pojawiały się puste plamy. Najlepiej rozprowadzić cienką kartą lub płaską łyżeczką do lodów. Trzeba się jednak natrudzić by dojść do wprawy.


  • 0

S-NET - kolokacja serwerów w Krakowie, hosting.


#9 kyla21

kyla21
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 04 listopad 2015 - 22:57

dokladnie trzeba nalozyc dobrą ilosc pasty


  • 0

#10 nunemczakko

nunemczakko
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 24 listopad 2015 - 09:49

używałem takiej pasty, ale lapek dalej się strasznie grzeje, co jeszcze mogę zrobić?


  • 0

#11 Boczek971

Boczek971
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 30 listopad 2015 - 14:17

Ja od zawsze robię tak, daję kropelkę, dosłownie kropelkę, czyli w Twoim przypadku, który podałeś, ugotowane ziarenko ryżu, rozsmarowuję jakąś szpachelką, albo może być i karta, dowód osobisty i kładę chłodzenie. Pasta NIE może się wylewać poza procesor! Zawsze tak robię i temperatury, które osiągam są idealne. W sumie niedługo można by pomyśleć nad wymianą pasty znowu i może przeczyszczenie lapka w środku ;) Kocham potem efekt pracy w postaci temperatur jakie ma :P


  • 0

Krynica cudowne miejsce


#12 maciek09

maciek09
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 23 luty 2016 - 09:54

Ja to robię tak : najpierw dokładnie oczyszczam procesor ze starej pasty. Później niewielką ilośc pasty aplikuję na procesor. Czasami palcami, a czasami za pomocą jakiejś wykałaczki rozprowadzam po całej powierzchni i gotowe ;)


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych