Skocz do zawartości


Zdjęcie

wi-fi w domu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 adamek500

adamek500
  • Użytkownicy
  • 27 postów

Napisano 15 czerwiec 2015 - 10:14

witam. posiadam komputer stacjonarny i internet drogą radiową. chciałbym mieć wi-fi żeby za pomocą smartfona sciągać duże pliki. co jest potrzebne? mam na stanie karte sieciową usb asus n10 nano. dziękuję za pomoc


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 15 czerwiec 2015 - 14:43

Potrzebujesz router i skonfigurowane w nim wi-fi.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 adamek500

adamek500
  • Użytkownicy
  • 27 postów

Napisano 12 sierpień 2015 - 17:34

no dobrze ale jaki ten router mam kupić? chce 100zł wydać


  • 0

#4 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 12 sierpień 2015 - 22:00

Wyprostujmy jedną rzecz. W jaki sposób masz połączenie z Internetem? Chciałbym abyś opisał ścieżkę poczynając od komputera na przykład. Czyli z komputera wychodzi kabel internetowy i... co dalej?


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#5 adamek500

adamek500
  • Użytkownicy
  • 27 postów

Napisano 13 sierpień 2015 - 10:33

internet mam drogą radiową. wychodzi kabel taki telefoniczny który jest podłączony pod zasilacz(chyba wzmacniacz sygnału). no i to potem idzie gdzieś 4 metry do anteny takiej plastikowej kwadratowej. antena jest skierowana na główny nadajnik który jest u sąsiada na dachu.


  • 0

#6 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 13 sierpień 2015 - 11:44

Więc jeśli dobrze rozumiem potrzebujesz po prostu routera jakiegokolwiek. Np taki:
http://www.x-kom.pl/...SE0aAkXd8P8HAQ#

Podłączasz go do tego wzmacniacza zamiast komputera. Drugim kablem do komputera, żeby skonfigurować WiFi. Potem decydujesz czy zostawiasz tak, czy odłączasz komputer i używasz tego adaptera nano do WiFi. Poleciłbym zostawić na kablu jeśli to możliwe.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#7 adamek500

adamek500
  • Użytkownicy
  • 27 postów

Napisano 13 sierpień 2015 - 17:09

nie znam się na routerach. chciałbym żeby internet działał tak jak działa i żeby gdy komputer wyłączony można było korzystać z wi-fi na podwórku . taki router będzie dobry jak pan polecił?


  • 0

#8 housewell

housewell
  • Użytkownicy
  • 98 postów

Napisano 26 sierpień 2015 - 13:28

To czy będzie pan mógł korzystać to relatywna kwestia, aczkolwiek powinnien - to dobry router.


  • 0

S-NET - kolokacja serwerów w Krakowie, hosting.


#9 ubbosz

ubbosz
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 26 wrzesień 2015 - 16:59

Na pewno tak. Piszę z doświadczenia. Korzystam w podobny sposób i jestem bardzo zadowolona.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych