Skocz do zawartości


Zdjęcie

Laptop się za bardzo grzeje.

laptop chłodzenia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 LucKy79vip

LucKy79vip
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 07 czerwiec 2015 - 00:11

Witam

Jak rozkręcałem lapka śmeirdziało spalenizną w pobliżu procesora który jest na druim końcu od wentylatora. Jak wentylator chodzi też z niego tymśmiedzi. Laptop strasznie grzeje się w ciągu 1h potrafi lekko oparzyć rękę tak samo na różnych ładowarkach,  aktualnie używam z firmy art ona też się grzeje na materacu mam ślad spalenizny.


  • 0


#2 Shady

Shady
  • Użytkownicy
  • 186 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 07 czerwiec 2015 - 08:43

Od ładowarki tzn. jak ją odłączysz od kontaktu to czuć od niej spaleniznę?


  • 0

Nie jesteś silny​ wtedy gdy idzie​sz ulica w pięci​u i boi się cieb​ie jeden , lecz ​wtedy gdy idzies​z sam i boi się ​ciebie pięciu.


#3 LucKy79vip

LucKy79vip
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 07 czerwiec 2015 - 10:26

Nie, nie czuć. Włączyłem 5min temu laptopa z tych przedsionków powietrza dla akumulatora dalej czuć spaleniznę jak pracuje i bardzo ciepłe powietrze. Podłączony jest bez ładowarki. 


  • 0

#4 Shady

Shady
  • Użytkownicy
  • 186 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 07 czerwiec 2015 - 11:10

Posiadasz taką ''podkładkę'' (Nie wiem jak to się nazywa) Co schładza laptopa?


  • 0

Nie jesteś silny​ wtedy gdy idzie​sz ulica w pięci​u i boi się cieb​ie jeden , lecz ​wtedy gdy idzies​z sam i boi się ​ciebie pięciu.


#5 LucKy79vip

LucKy79vip
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 07 czerwiec 2015 - 20:29

Nie posiadam. Dziewczyna ma nowego lapka on po 5 godzinach nadal chłodny a spalenizna to rzecz dosłownie nie znana.


  • 0

#6 CraVen

CraVen
  • Użytkownicy
  • 56 postów

Napisano 08 czerwiec 2015 - 18:56

rozkręcić laptopa, sprężone powietrze, a następnie nowa pasta termoprzewodzącą, jeśli ten zabieg nie pomoże można pokusić się o wymianę chłodzenia


  • 0

#7 Evon

Evon
  • Użytkownicy
  • 862 postów

Napisano 23 czerwiec 2015 - 04:01

Co do Craven'a nie polecam sprężonego powietrza.. chodzi o to ze sprężone powietrze wdmuchuje kurz głębiej w niedostępne dla oka podzespoly zamiast wydmuchiwac. wiadomo, lepiej to wyglada ale gadamy o mikroskopinych ilosciach kurzu upchanych gdzies w grafice. ale to jest moje zdanie moze jakis expert mnie poprawi? Ja tam sprezonego powietrza do pc nie polecam ani nie uzywam, najlepsza metoda jaka ja uzywam ktora zajmuje faktycznie duzo czasu jest odkurzanie przez slomke.. wez odkurzac jakas najmniejsza ssafke i albo jakis wężyk cieniutki albo slomke i odkurzaj powoli kurz (nie bierz nic metalowego bo elektrycznosc statyczna moze cos rozpierdzielic ) czyli rozkrecasz calego laptopa, odkurzasz kurz itp. kup dobra paste termoprzewodzaca, arctic silver polecam albo nano technology (cos w ten desen). polecam rowniez sprawdzic koncowke od zasilacza tam gdzie podlaczasz do laptopa gniazdo, moze robic zwarcie i palic gume. w starym laptopie mojego ojca tak palila sie koncowka ze nie pytaj.


  • 0

#8 isabela

isabela
  • Użytkownicy
  • 919 postów

Napisano 10 luty 2021 - 16:30

Może warto oddać laptopa na czyszczenie ? Albo po prostu żeby jakiś specjalista zerknął jak wygląda sprawa.


  • 0

#9 isabela

isabela
  • Użytkownicy
  • 919 postów

Napisano 23 listopad 2022 - 01:22

Myślę, że czyszczenie to dobry pomysł.


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: laptop, chłodzenia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych