Skocz do zawartości


Zdjęcie

hp g6 BIOS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 misiu231

misiu231
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 29 maj 2015 - 17:26

Witam

 

dziś odebrałem laptopa hp g6 1180 ew z serwisu laptoów. Problemem była uszkodzona karta graficzna amd 6400m - facet naprawił ja ale stwierdził ze po 15 min testów wyskakuja blu screany dlatego wyłączyl ją w biosie i zostawił działajacą intel hd 3000. Wchodziłem w bios i nie widziałem tam funkcji wyłączenia karty amd. Po telefonie do serwisu uzyskałem informację, ze maja specjalne narzędzie na usb gdzie moga wchodzic w BIOS w trybie administratora. Moje pytenie jest następujace jak nazywa sie to narzędzie i jak sprawdzić czy gość mówi prawdę - w menadżeże urzadzeń nie widze amd 6400 m.

prosze o pomoc

 

Damian


  • 0


#2 Grezzlee

Grezzlee
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 29 maj 2015 - 20:20

A jaki to jest serwis?

Wydaje mi się że nie ma takiego czegoś jak Tryb Administracyjny w biosie 

moim zdaniem koleś robi cie w konia i myśli że jesteś jakimś głupkiem który się nabierze 

Ale nie wiem tego na 100% 

Może Hiren's BootCD 15.2


  • 0

#3 misiu231

misiu231
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 29 maj 2015 - 21:32

Witam

 

jak oddawałem go do serwisu była widoczna karta adm 6400m po powrocie z serwisu tej karty nie ma w menadżer urządzeń jak sprawdzam programem PC wizard karta jest ale wyłączona jak ja włączyć?

Który program może włączyć ta kartę.

 

Załączone pliki


  • 0

#4 Chymek

Chymek
  • Użytkownicy
  • 457 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 maj 2015 - 10:41

Jak mógł naprawić Ci tą kartę skoro powoduje bsod ? skoro się wysypuje komputer z jej winy, to Ci nie naprawił, opcja wyłączenia grafiki powinna być możliwa na "zwyczajnym" widoku bios ( możesz zrobić zdjęcia drugiej i trzeciej od lewej zakładki ) a rozszerzone opcje biosów istnieją, ale nie wiem czym lub jak je włączyć, możesz też spróbować aktualizacji bios


  • 0

Naprawiając komputer, bądź świadom tego, że przyczyną usterki może być element, którego nigdy o to byś nie podejrzewał, a to dlatego, że komputer jest czasami ciężej zrozumieć niż kobietę :) i dlatego też nie dziw się, że ktoś kto się na tym zna, nie jest w stanie na "pstryknięcie palcem" powiedzieć Ci, co się zepsuło :)


Asus H97-plus
Intel I5 4590 chłodzenie Cooler Master V6-GT
Kingston 2x4GB  1600MHz + Goodram Play DDR3 4GB 1600MHz
Gigabyte GF GTX 650 Ti Boost
Tagan Piperock III 700W
Zalman Z9-U3



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych