Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z nanjowszym sterownikiem od ATI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Sumeek

Sumeek
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 29 maj 2015 - 06:46

Witam, wczoraj pobrałem ze strony ATI najnowsze sterowniki do mojej karty graficznej. Była to wersja 14, przedtem posiadałem wersję 13. Problem polega na dziwnym komunikacie podczas wyłączania komputera, mianowicie pojawia się smutna buźka na niebieskim tle i komunikat „:( Komputer napotkał problem i musi zostać ponownie uruchomiony. Zbierzemy pewne dane i wykonamy ponowne uruchomienie. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, możesz później wyszukać ten błąd w Internecie: atikmdag.sys.” Nie jestem pewny jedynie co do nazwy pliku, może to być atikmdag.sys. albo atikmpag.sys.. Komputer znacząco spowolnił, proces włączania trwa wiele dłużej, jednak wydajność w grach jakby wzrosła, to może mi się tylko wydawać, proszę o opinie, czy wydajność w grach mogła wzrosnąć wraz z zmianą sterowników na nowsze? czy tylko mi się wydaje? 
 
Zauważyłem także że poprzednia wersja 13 sterowników do karty dedykowanej nie posiada dopisku w menadżerze urządzen Series (Radeon r5 m230) za to wersja 14 posiada (Radeon r5 m230 Series). Gdy klikam w menadżrze urządzeń na aktualizuj sterownik, z wersji 14 przechodzi na wersję 13. Z wersji 13 nie widzi już sterownika wersji 14 z poziomu menadzeru, za to z poziomu AMD Catalyst można zainstalować wersję 14 sterownika.
 
Obecnie pracuję na wersji 13, gdyż bardziej zależy mi na płynności samego systemu, lecz ten dakt nie daje mi spokoju i chciałbym coś z tym zrobić. Komputer jest nowy. Dodam jeszcze że na wersji 13 sterownika wszystko działa dużo lepiej, szybciej się odpala system operacyjny, podczas zamykania systemu nie wyskakuje już wyżej opisany błąd, jednak ta wydajnosć w grach, nie wiem czy wersja sterownika może mieć jakiś na to wpływ. Czekam z niecierpliwością na wasze opinie i propozycję, pozdrawiam. 

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych