Skocz do zawartości


Zdjęcie

Komputery do gier Intel czy AMD ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 gsobanski4

gsobanski4
  • Użytkownicy
  • 199 postów

Napisano 25 maj 2015 - 19:00

Witam ! Mam takie ogólne pytanie dotyczące wydajności komputera w grach, ma do mnie trafić komputer syna koleżanki nic na razie o nim nie wiem dlatego pytanie jest ogólne. Czy w komputerze do gier głównie liczy się: karta graficzna i ilość ramu czy to zawartego bezpośrednio w karcie czy też możliwości karty do korzystania z ramu zamontowanego na płycie ? Czy czym płyta obsługuje więcej ramu tym lepiej i jednocześnie czym szybszy ram jest obsługiwany tym lepiej ? Czy liczy się tu ilość rdzeni i wątków, czym więcej tym lepiej ? A biorąc pod uwagę ilość rdzeni i wątków i szybkość pamięci ram lepiej w grach wypadają procesory AMD ? I czy ma znaczenie w wydajności zasilacz, czy jak się komputer nie resetuje po obciążeniem wystarczy czy czym porządniejszy zasilacz tym wydajniejszy i szybszy komputer ?


  • 0


#2 Sammy69

Sammy69
  • Użytkownicy
  • 190 postów

Napisano 25 maj 2015 - 19:43

temat rzeka, zasadniczo zawsze staram się to wyjaśniać po cenach. Przykładowo AMD FX6300 jest tańszy od pierwszego i3 4150. Mimo że i3 ma 2 rdzenie i 4 wątki to w większości gier i3 jest lepsze, ale FX po podkręceniu znacznie wyprzedza i3 i to nawet w grach które zostały stworzone pod intela. Im wyższy model i3 tym różnice są mniejsze, tylko czy warto za to płacić ? Przy kupnie i3 trzeba też się nastawić na to że trzeba ją sparować z nVidia grafiką, i3 nie rodzi sobie dobrze w Radeonami w wielu tytułach, przykładem może być nawet ostatnio wydane GTA V. A jak o mnie chodzi wole wydać kilka złotówek więcej i kupić FX6300 z Radeonem R9 270x (http://scr.hu/2nun/px9ie), jak i3 4150 z GTX 750ti (http://scr.hu/2nun/pkhkc). Sprawy mają się inaczej przy FX8350 i i5 4460. Oczywiście dalej FX jest tańszy, ale jednak wiele gier jest optymalizowana pod 4 wątki i FX tak przegrywa. Dopiero w grach gdzie jest optymalizacja pod 8 wątków FX dogania tego intela, ale tylko dogania. Oczywiście FX8350 można podkręcić i historia będzie podobna do poprzedniej. Tu można mieszać karty graficzne, często nawet się zdarza że krzyżówki wypadają lepiej. Przykładów nie podam, bo się bawię  tylko tanimi platformami. Co do pamięci to prędkości mają znaczenie tylko jak chcesz kupić APU od AMD i grać na integrze. Osobiście wymieniałem rok temu pod i5 ram z 1600 na 2133 i nie odczułem żadnej różnicy. Ważniejsze od prędkości jest opóźnienie, czyli CL (im mniejsze, tym lepiej). Zasilacz nie przełoży się wydajność komputera, jak się kupi jednostkę ponad stan. Oczywiście jak się kupi za słaby to przy pełnym obciążeniu komputera mogą się różne cuda wyprawiać.


  • 0

#3 gsobanski4

gsobanski4
  • Użytkownicy
  • 199 postów

Napisano 25 maj 2015 - 20:19

OK ! Dzięki naświetliłeś mi temat i wyjaśniły się wszystkie moje pytania, myślę że opis przyda się wielu laikom którzy planują skonfigurować komputer do gier.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych