Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwszy laptop. Użytkowanie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sumeek

Sumeek
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 25 maj 2015 - 09:47

Witam. Kupiłem ostatnio pierwszego laptopa. Do tej pory używałem PCa. Mam do was kilka pytań. Jak najlepiej go użytkować?

 

1.Baterie wyciągnąć (naładowaną uprzednio do 50%) i pracować mając go podłączonego do prądu? Raz na tydzień mam zamiar pracować na baterii.

2.Komputer usypiać podczas nieużywania? czy lepiej wyłączać? Dodam że podowne jego uruchomienie następuje zazwyczaj godzinę po owej czynności.

3.Porty. Czy na noc wyciągać wtyczki z portów? USB, Kabel sieciowy?


  • 0


#2 FxJ

FxJ
  • Moderatorzy
  • 171 postów
  • Lokalizacjaok

Napisano 25 maj 2015 - 13:36

0 co to za model kupiłeś bez zastanowienia

1. nie wyciągać

2. wyłączyć

3. wyciągać kabel sieciowy


  • 0
pcfoster twoja strefa high-endu / FB Fanpage
Workstation

#3 Sumeek

Sumeek
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 25 maj 2015 - 14:12

Dlaczego bez zastanowienia?


  • 0

#4 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 25 maj 2015 - 14:18

Otóż dlatego,że każdy sprzęt dobiera się ze względu na jego przyszłe zastosowanie.

 

Do FxJ: proszę uzasadnij swoje odpowiedzi bowiem ja się nie zgodzę z tymi zaleceniami.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#5 FxJ

FxJ
  • Moderatorzy
  • 171 postów
  • Lokalizacjaok

Napisano 26 maj 2015 - 10:45

Niby z którym się nie zgodzisz ???


  • 0
pcfoster twoja strefa high-endu / FB Fanpage
Workstation

#6 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 26 maj 2015 - 16:13

Napisałem "zaleceniami". Z wszystkimi. Dlaczego tak byś robił? Dla mnie (a z laptopami miałem, mam i będę miał do czynienia niemało) takie rzeczy nie są konieczne i jest to raczej kwestia indywidualnych udziwnień, które każdy z nas ma.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#7 FxJ

FxJ
  • Moderatorzy
  • 171 postów
  • Lokalizacjaok

Napisano 26 maj 2015 - 16:25

1. nie wyciągać - po to się kupuje laptopa żeby był mobilny i unikał utraty rezultatu pracy w razie awarii układu zasilania (mam UPS APC-Back-UPS 950) mozna stosować programy producenta lub film trzecich do ograniczenia poziomu ładowania baterii. + 1000 artykułów w google jak dbać o baterie

2. wyłączyć - kwestia aktualizacji, oprogramowania, punktu przywracania - lepiej zamykać niż usypiać cały miesiąc

3. wyciągać kabel sieciowy - po co ma pobierać w trybie jałowym tych kilka Wat ? Co co transformator ma bzyczeć ? 


  • 0
pcfoster twoja strefa high-endu / FB Fanpage
Workstation


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych