Skocz do zawartości


Zdjęcie

Błąd przy formacie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 magicosof

magicosof
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 13 maj 2015 - 21:58

Mam obecnie win7. 32 bit i chce zrobić format ( mam płytkę ), na 64 bit gdyż potrzebuje żeby czytało mi 4 gb ramu.

Gdy juz zamierzam go zrobić wyskakuje błąd.

 

 ta płyta instalacyjna nie jest kompatybilny z wersją systemu Windows. Aby uaktualnić trzeba właściwego dysku instalacyjnego Aby zainstalować nową kopię systemu Windows, ponowne uruchomienie (boot) komputer przy użyciu dysku instalacyjnego, a następnie wybierz opcję Niestandardowa (zaawansowane) co robić ?


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 14 maj 2015 - 10:44

Pewnie wkładasz płytę podczas włączonego systemu?
To tak nie zadziała bowiem aby przejść na 64 bity konieczna jest instalacja od zera. Nie da się zrobić tego na zasadzie uaktualnienia.

Włóż płytę i uruchom ponownie komputer. Jeśli na ekranie pojawi się coś w stylu "Naciśnij klawisz aby zaczytać CD" uczyń to i wtedy już zacznie się instalacja. Jeśli natomiast się nie pojawi to musisz wymusić włączenie przy starcie boot menu (powinno pisać jaki to klawisz w momencie ekranu powitalnego płyty głównej, być może jest to F11). Gdy tego również nie będzie koniecznie jest przestawienie priorytetu bootowania w biosie.


  • 1
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 magicosof

magicosof
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 14 maj 2015 - 15:02

Mhm,rozumiem a jest opcja by zatrzymać jakieś pliki czy musze zgrać na pendrive czy coś ? tzn instalowanie od początku i czy można zatrzymać coś czy wszystko się usuwa ?


  • 0

#4 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 14 maj 2015 - 18:51

Możesz sobie wszystkie potrzebne pliki przesunąć na partycję nie systemową. Jeśli podczas instalacji jej nie sformatujesz wszytko pozostanie na niej nienaruszone. Przykładowo jeśli system masz na C, wszytko ważne właduj na D. Przy instalacji formatuj tylko C i na C instaluj system a D zostaw w spokoju.


  • 1
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych