Jump to content


Photo

Problem z instalacją Linuxa


  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 Augkhaw

Augkhaw
  • Użytkownicy
  • 1 posts

Posted 05 May 2015 - 18:06

Witam! Ostatnio potrzebowałem zainstalować ubuntu dla testów ale pokazał mi się komunikat:

 

BusyBox v1.10.2 (Ubuntu 1:1.10.2-2ubuntu7) built-in shell (ash)

Enter 'help' for a list of built-in commands.

 

komunikat ten pojawia się również podczas próby uruchomienia Ubuntu bez zmian w komputerze.

 

Czy mógłby mi ktoś pomóc bo szczerze przydałoby mi się jak najszybciej go zainstalować :)


  • 0


#2 Jaro070

Jaro070
  • Użytkownicy
  • 352 posts
  • LokalizacjaBieszczady

Posted 05 May 2015 - 18:51

Próbowałeś komendy startx?


  • 0
polecanelaptopy.wordpress.com
JR2oPAn.png

#3 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 posts

Posted 05 May 2015 - 21:19

a może enter help by pomogło?

masz dystrybucję live z opcją zainstalowania?

jak ją uruchamiasz?

jakie opcje masz do wyboru i co wybierasz?

 

chyba jednak wymienię baterie w mojej szklanej kuli - coś mi zaczęła szwankować....


  • 0

#4 kijku95

kijku95
  • Użytkownicy
  • 1 posts

Posted 16 March 2016 - 19:37

Ja próbuję zainstalować bo słabo mi już komputer chodzi na windowsie bo to stary laptop, ale zawiesza się przy instalacji :(


  • 0

#5 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 posts

Posted 16 March 2016 - 20:59

a skąd przesłanka, że się nie zainstalował? wygląda na to, że shell jest. help pokaże kilka komend (a internet kilkadziesiąt innych).

nie podałeś konfiguracji laptopa - jeżeli staruszek, to zamiast kde/gnome może lepszy będzie wm?


  • 0

#6 Dubocz

Dubocz
  • Użytkownicy
  • 4 posts

Posted 19 July 2016 - 13:27

Weź nie instaluj Ubuntu. Już lepiej będzie Minta zainstalować, obecnie najbardziej intuicyjny, polecam. :)

 

 

________________________________________________________________________________________________________________

kiełbasa myśliwska


  • 0

#7 pixel

pixel
  • Użytkownicy
  • 93 posts

Posted 24 July 2016 - 09:38

Weź nie instaluj Ubuntu. Już lepiej będzie Minta zainstalować, obecnie najbardziej intuicyjny, polecam. :)

________________________________________________________________________________________________________________

kiełbasa myśliwska

Mint może i jest intuicyjny, ale nie jest to system 'lekki'. Chcesz lekkości to zainstaluj Xubuntu..........


  • 0

#8 isabela

isabela
  • Użytkownicy
  • 947 posts

Posted 20 June 2022 - 16:34

Czy w komputerze, w którym jest Linux można zainstalować inny system operacyjny? Oczywiście legalnie...


Edited by isabela, 20 June 2022 - 16:35.

  • 0

#9 czuczuk

czuczuk
  • Użytkownicy
  • 13 posts

Posted 21 July 2022 - 13:17

Linux jest na licencji GNU więc sam Linux nie stawia problemów przed Tobą.

 

_________________

  • 0

#10 Jakub80

Jakub80
  • Użytkownicy
  • 2 posts

Posted 24 May 2023 - 17:27

Ja nie rozumiem dlaczego niby przy instalacji Linuxa, mają być problemy.Na zasadzie, że to niby "Linux" robi problemy. Oczywiście zakładam, że sama dystrybucja jest ściągnięta poprawnie. Nie ma żadnego błędu. Bo głownie z czym się spotkałem, a kilka osób namówiłem na przejście na Linuxa, który uważam, za lepszy od Windowsa. Dla mnie ostatni dobry Windows to Windows7. Na podobnej zasadzie, jak zdaniem kolegi ojca Mercedesy dobre skończyły się na modelu W124. Ale odbiegam od tematu. W każdym razie, jak nie ma błędu w instalce, to problemów z samym zainstalowaniem jakoś nigdy nie miąłem. Inna sprawa, że jak pobieram dystrybucję to robię to z jednego źródła od linuxiarze Nie wiem jak z innymi stronami oferującymi dystrybucje. 


  • 0

#11 Prude0436

Prude0436
  • Użytkownicy
  • 2 posts

Posted 21 June 2023 - 18:03

Temat z 2015, dziś już naprawdę trudno o to aby przy instalacji Ubuntu były jakieś problemy


  • 0


1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users