Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawirusowany komputer.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kanvus

Kanvus
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 21:17

Witam. 

Mam problem. Próbowałam ściągnąć Paint'a Tool Sai jako program graficzny, a ściągnęła mi się cała masa wirusów. Większość mam nadzieje usunęłam za pomoca AVG i ESET Smart Security, jednakże dalej zmagam się z Torbarami (tak to się pisze?) i BlockandSurf Aps- jestem zawalana masą reklam i klikając nawet by otworzyć nową kartę włączają mi się reklamy. Co na to poradzić. Proszę o pomoc, z góry dziękuje :) 


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 24 kwiecień 2015 - 12:54

Pierwszą rzeczą będzie odinstalowanie programów odpowiedzialnych za syf z panelu sterowania. Potem pobierz Malwarebytes Anti Malware z oficjalnej strony i wykonaj pełny skan. Wszelkie problemy wyeliminuj.


  • 1
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 MilkaS

MilkaS
  • Użytkownicy
  • 128 postów

Napisano 24 kwiecień 2015 - 23:16

Pokaż logi z programu Farbar Recovery Scan Tool.


  • 0

#4 Kanvus

Kanvus
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 26 kwiecień 2015 - 15:30

Witam to znów ja. Wszystkie wirusy jak na razie weliminowałam za pomocą AdwCleaner. Jeszcze takie mały problem jest że jak otwieram komputer to pojawia sie na dole w pasku startu ikonka 'SETUP' jakby coś instalowało więc ciągle mnie to niepokoi, że może  jakiś syf instaluje się na komputer. 


  • 0

#5 MilkaS

MilkaS
  • Użytkownicy
  • 128 postów

Napisano 26 kwiecień 2015 - 17:44

AdwCleaner nie usuwa wirusów. To narzędzie pomocnicze w czyszczeniu systemu z wirusów i powinno być używane jedynie na polecenie kogoś, kto czyści komputer z syfów po uprzednim sprawdzeniu stanu zasyfienia komputera. Poza tym nie ruszy niczego (nawet syfu) jeśli ten ma swój własny deinstalator uznając, że dana aplikacja choć uznana za nieporządaną będzie w tym przypadku potrzebna dla użytkownika. W skrócie... najpierw należy coś nieporządanego odinstalować aby użyć AdwCleaner, by ten dokończył resztę.

 

Bez wyżej wymienionych logów nie pomogę Ci, gdyż nie potrafię wróżyć z fusów.


  • 0

#6 Kanvus

Kanvus
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 27 kwiecień 2015 - 08:08

Ogólnie sytuacja ma się tak, że po parunastu skanach, ESET nie wykrywa żadnych nieprawidłowości, ALE ciągle przy starcie pojawia się ikonka jakby coś się instalowało-po chwili znika a wchodząc na Chrome zawsze musze się logować (chociaż wcześniej nie musiałam), moja skórka Chrome nie urzymuje się jakbym ją wykasowała. Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia co to są logi i czy mogę je podawać- ze sprawami informatycznymi...no po prostu jestem zielona-jedyne co moge zrobić to scany komputera (które już nic nie wykrywają). Martwi mnie jedynie ta ikonka SETUP przy każdym wchodzeniu na komputer. ;;  Czy to moze być jakiś niebezpieczny program szpiegowski czy coś w tym stylu? Udać się do informatyka zamiast sama kombinowac? 


  • 0

#7 Kanvus

Kanvus
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 27 kwiecień 2015 - 16:35

tumblr_nnh1vbpBSU1t165qno1_540.jpg dokładnie to się dzieje za każdą próbą otwarcia komputera, ;-;  nw co się dzieje


  • 0

#8 MilkaS

MilkaS
  • Użytkownicy
  • 128 postów

Napisano 27 kwiecień 2015 - 17:54

Ściągasz program z linka, który podałam. Uruchamiasz go i klikasz Scanning. Czekasz na dwa raporty w pliku tekstowym i wysyłasz je tu.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych