Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przedszkole dla potomka - jak wybieracie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 janekweg

janekweg
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 09:58

Już niedługo moje dziecko będzie iść do przedszkola. Mimo to na razie nie wiem, do jakiego - macie może jakieś rady na ten temat? Z przyjemnością poczytam. Tyle słyszy się o przedszkolach lub klubach dla dzieci, gdzie nie dzieje się najlepiej. Czy moglibyście wspomóc, dzieląc się ze mną wiedzą na temat tego, czym Wy się kierowaliście przy doborze przedszkola? Na co zwracać szczególną uwagę? Niezwykle proszę o porady, pierwszy raz wysyłam dziecko do przedszkola i nigdy nie mniemałam, że to będzie taki stres.
noclegi piwniczna-zdrój
  • 0


#2 stachWRw

stachWRw
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 11:34

Przede wszystkim nie panikuj - przedszkole to nie żaden obóz koncentracyjny. Sprawdź, czy dzieci mają doświadczoną opiekę, czy przedszkole jest w bezpiecznej okolicy, czy budynek przedszkola jest bezpieczny oraz pionierski. Zwróć też szczególną uwagę na zabawki i przeróżne imprezy czy inne działalności dla dzieci - w przedszkolu musi dziać się dużo odlotowego, by dziecko z uśmiechem na twarzy tam chodziło. Nie spoglądaj na opłatę, ta zawsze będzie gigantyczna, dla mnie to akurat nie kryterium.
szyba
  • 0

#3 wojotez

wojotez
  • Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 12:00

Opłata jest znacząca, w takim razie o niej też pamiętaj. W pewnych momentach przedszkola naliczają sporo, wobec tego to także analizuj. Miałam sytuację, kiedy przedszkole prywatne pobierało dwa razy pokaźniejszą sumę, niż prawidłowiej wyposażone oraz sporo pokaźniejsze przedszkole w innej dzielnicy miasta. Trochę dalej, jakkolwiek dziecko jest uradowane i pragnie tam przebywać. Opiekunki są miłe, a to także istotne. Wobec tego nie stresuj się, podejdź do wyboru przedszkola rozważnie, analizuj to, co najważniejsze, najprzyzwoiciej idź na wizytację do przedszkola oraz zobacz, jak tam, jest. To perfekcyjne rozwiązanie.
okna PCV kraków
  • 0

#4 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 26 kwiecień 2015 - 21:38

"będę grzeczna/ny, nie chcę do przedszkola" - niemal pewne (podobno im głośniejsze i malownicze początki, tym aklimatyzacja trwa krócej). potem spadasz z pudła na niższą pozycję, bo "pani .. to", albo "a pani....". pani - bo we wszystkich znanych mi przedszkolach są tylko panie.

opłaty - zobacz co jest w pakiecie i za ile, co opcjonalne i za ile. pakiet bywa tańszy, ale jest, niezależnie od tego, czy pociecha lubi/chce tańczyć, malować, grać na puzonie czy fortepianie, uczyć się esperanto, chińskiego i suahili. zrezygnować się nie da, zapłacić trzeba.

opinie - zwykle najdłużej żyją złe, nie wiedzieć czemu ( ;) ) dobre znacznie krócej. przejmij się ew. ilością złych i ciężarem gatunkowym. może wśród znajomych masz kogoś, kto ma pociechę w TYM przedszkolu - opinie z 1 ręki to już coś.

jak się uda, możesz poszperać za statystykami przyjęć z lat ubiegłych - fajne przedszkola są zwykle oblegane.

dodatki? jak i czym karmią, gdzie i czym się dzieci bawią (własny teren zielony, własny plac zabaw, bezpieczna zabawowo-spacerowo okolica/osiedle), dodatkowe zajęcia, atrakcje. ilość pociech/panią. często są dni otwarte, kluby, "0" przedprzedszkolne.


  • 0

#5 makaron9

makaron9
  • Użytkownicy
  • 3 postów
  • LokalizacjaKalisz

Napisano 04 maj 2015 - 12:55

średnio znam się na przedszkolach, bo nawet nie mam dzieci, ale chyba są lepsze miejsca żeby pytać o wybór przedszkola :) chociażby fora dla rodziców, których pewnie jest mnóstwo. a jak nie forum to najlepiej zapytać rodziców, którzy już problem z wyborem przedszkola mają za sobą. pewnie masz takie osoby w swoim otoczeniu i one na pewno Ci udzielą cennych rad. 


  • 0

#6 mpire

mpire
  • Użytkownicy
  • 338 postów

Napisano 12 czerwiec 2018 - 15:27

Ja kierowałam się opiniami znajomych matek rówieśników mojego syna, dużo polecało mi http://przedszkolealbercik.com.pl/ w Łodzi i tam też wysłałam malucha, chyba nie mogłam wybrać lepiej. Przedszkole z dobrze wykształconą kadrą i bogato wyposażone. Także jak dla mnie to najlepszy sposób na poszukiwania.


  • 0

#7 WalterWhite

WalterWhite
  • Użytkownicy
  • 127 postów

Napisano 21 maj 2020 - 08:38

Wybierając przedszkole musisz kierować się opiniami, nie ma innej opcji żeby dowiedzieć sie jak dana placówka funkcjonuje. Ważne też żebyś miała do niego blisko w razie gdy trzeba byłoby dziecko natychmiast odebrać. Od siebie mogę polecić Ci przedszkole Harmonia Kraków gdyż jest naprawdę świetne i dzieci są bardzo zadowolone z pań prowadzących.


  • 0

#8 mare

mare
  • Użytkownicy
  • 168 postów

Napisano 24 marzec 2022 - 17:26

Nie ma co odwiedzać dziesiątek przedszkoli, bo i tak nic z tego nie wynika, trzeba po prostu popytać ludzi. Zapytaj wychodzących z przedszkola rodziców, obserwuj wychodzące z niego dzieci. To bardzo dużo pomaga w wyborze odpowiedniego przedszkola, a że to mega ważne, to każdy rodzic wie. Osobiście mogę podsunąć Ci jeden pomysł - Prywatne Przedszkole Tequesta, dwujęzyczne, międzynarodowe. Cóż dodać - fantastyczne po prostu.


Użytkownik mare edytował ten post 24 marzec 2022 - 17:27

  • 0

#9 moni.ka14

moni.ka14
  • Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 14 kwiecień 2022 - 13:03

Ja również muszę przyznać, że po części kierowałam się opinią innych matek. W naszym przypadku wybór był o tyle trudniejszy, że poszukiwaliśmy przedszkola dwujęzycznego. Wybór padł na https://world-school.pl/. Uważam, że był to strzał w 10! Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej placówki. 


  • 0

#10 Afidoa

Afidoa
  • Użytkownicy
  • 232 postów

Napisano 07 listopad 2022 - 14:06

Ja próbowałam mojego maluszka oddać do żłobka ale strasznie źle to znosił. Z polecenia mojej koleżanki zaprowadziłam go do takiej wioski: https://www.wioski.co . Momentalnie się tutaj odnalazł, widziałam że jest szczęśliwy i bardzo dobrze zaopiekowany. To tutaj dowiedziałam się, że czuła i łagodna adaptacja jest możliwa oraz, że mogę w tym czasie być razem z dzieckiem. Polecam każdej mamie zapoznać się z ich ofertą.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych