Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klawiatura mechaniczna [600zł]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rafi66

Rafi66
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 21 kwiecień 2015 - 18:03

Witam.

Szukam klawiatury mechanicznej do 600 zł. Zależy mi na wytrzymałości i wygodzie w używaniu. Głośność klawiszy mnie nie interesuje, mam świadomość co kupuje. Wcześniej używałem Microsoft Sidewinder x6. Gram głowie w Cs'a i LoL'a, więc klawiatura może mieć makro, ale w sidewinder i tak nie korzystałem z tej dodatkowej opcji. Co do przełączników to najlepsze by były Cherry MX Brown, bo gram pól-profesjonalnie w LoL'a. Potrafię też od czasu do czasu dużo pisać. Browny się spiszą najlepiej.

 

Moja propozycja to Corsair K70, ale nadal zastanawiam się czy opłaca się wydawać ~600 zł na K70, jeśli mógłbym kupić za 400 CMStorm QuickFire Ultimate na brownach, czyli tak jak chce i nie było by problemów z dostaniem w Polsce (Z K70 jest mega problem).

 

 

Tylko teraz pytanie do was, czy warto dopłacić do K70? Jakie są różnice? Rzeczy typu makra, wejścia Mic/audio czy podświetlenie. Jedyne co przemawia mi, że K70 jest lepsze to jakość wykonania, ale CM też jakiś złych opinii nie ma.
Ale z drugiej strony podkładka pod nadgarstek by się przydała, bo potrafię na prawdę długo siedzieć przy komputerze. A CM QF Ultimate nie ma podkładki ;x W sumie mógłbym dopłacić do CM Trigger Z, ale za te 500 zł już bym wolał zamówić K70 z Amazona za 130$ ~ 500 zł, tylko nie wiem ile mnie wyniesie przesyłka i zmiana waluty z PLN, mógłby ktoś mi to opisać? Tzn. koszty zamawiania z zagranicy, bo ty byłby mój pierwszy raz. I gdzie najlepiej kupić? Amazon? e-bay?
 
Chyba, że ktoś mi poleci jakąś dobrą mechaniczna z podkładką pod nadgarstek za te 200-400 zł.
Czekam na odpowiedzi na moje pytania. Jakieś opinie, może ktoś coś doradzi, bądź poleci inną klawiaturę smile.png Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
 
ps Zamawiał ktoś cokolwiek kiedyś z zagranicy? Ile wyniosły koszty transportu?

  • 0

CPU: I5-4670K @ 4,2GHz | Cooler: Thermalright HR-02 Macho Black White | MOBO: ASRock Z87 Extreme4  | GPU: MSI GeForce GTX 770 Twin Frozr IV Gaming 

RAM: Crucial Ballistix 2x4GB DDR3 1600MHz CL8 | PSU: Be Quiet! Pure Power L8 530W CM | SSD:  Plextor M5S 128GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB ST1000DM003

CASE: Fractal Design Define R4 Black Pearl | Monitor: Samsung 2343BW | Keyboard: CM Storm Quickfire XT | Mouse: Logitech g700 | Headset: HyperX Cloud

Fanpage



#2 Rafi66

Rafi66
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 19:18

Odświeżam.


  • 0

CPU: I5-4670K @ 4,2GHz | Cooler: Thermalright HR-02 Macho Black White | MOBO: ASRock Z87 Extreme4  | GPU: MSI GeForce GTX 770 Twin Frozr IV Gaming 

RAM: Crucial Ballistix 2x4GB DDR3 1600MHz CL8 | PSU: Be Quiet! Pure Power L8 530W CM | SSD:  Plextor M5S 128GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB ST1000DM003

CASE: Fractal Design Define R4 Black Pearl | Monitor: Samsung 2343BW | Keyboard: CM Storm Quickfire XT | Mouse: Logitech g700 | Headset: HyperX Cloud

Fanpage


#3 Rafi66

Rafi66
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 07 maj 2015 - 20:08

Witam ponownie, po krótkiej przerwie wink.png Za bardzo mi się nie śpieszy z kupnem klawiatury, dlatego nie zaglądałem tu przez ten czas przerwy, ale teraz znów zacząłem myśleć nad kupnem CM Storm Quickfire Ultimate'a i wróciłem.

 

Pozwolę podsumować sobie wszystkie informacje (myślę, że przydadzą się osobie szukającej właśnie mechanika) jakie zebrałem przez ten cały czas poszukiwań.

Jak na początku tematu pisałem szukam klawiatury przede wszystkim do grania z przełącznikami MX brown (teraz, myślę jestem w stanie korzystać także z redów) do 600 zł, ale przeglądając rożne modele zauważyłem, że wraz z wzrostem ceny, oprócz oczywiście jakości produktu (z tego co wyczytałem to firmy typu Ducky/Das Keyboard/Filco górują nad resztą w sprawie jakości produktu, ale ceny są mega zawyżone. CM, Corsair, Q-Pady są za nimi, reszta firm to słabsze jakości albo totalny syf) - z czego jest wykonana, nadruki na klawiszach, kabel itp. różnią się one dodatkowymi bajerami typu podświetlenie, podkładka, makra, dodatkowe klawisze, funkcje multimedialne, antypoślizgowe klawisze itp. 

Co do modeli to moje pierwsze propozycje tj. k70, g700+, Blackwidow nie cieszą się zbyt dobrą opinią na temat jakości na polskich albo zagranicznych forach.

CM Trigger-Z i Qpad MK-85 tylko dodatkowa podkładka za 100 zł. 

Ozon Strike Battle jest kusząca, ale brak Numpada boli trochę - ogólnie dobre wrażenie.

 

Tutaj wkracza CM QF Ultimate - sprawdzona klawa ze wszystkim co potrzebuję. Porównując do takiego k70 nie posiada mark, podkładki i dodatkowych wejść. 

Jest jeszcze CM QF XT praktycznie to samo co Ultimate, ale wygląda brzydko w porównaniu do Ultimate. Co prawda kosztuje 80 zł mniej i jest mniej awaryjna - https://geekhack.org...p?topic=47287.0 W Ultimate Keycapsy są w stanie się popsuć i będzie problem ze znalezieniem zamienników ;(

 

W tym momencie mam dylemat pomiędzy XT, a Ultimate i może Strike battle. Czekam na odpowiedzi.


  • 0

CPU: I5-4670K @ 4,2GHz | Cooler: Thermalright HR-02 Macho Black White | MOBO: ASRock Z87 Extreme4  | GPU: MSI GeForce GTX 770 Twin Frozr IV Gaming 

RAM: Crucial Ballistix 2x4GB DDR3 1600MHz CL8 | PSU: Be Quiet! Pure Power L8 530W CM | SSD:  Plextor M5S 128GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB ST1000DM003

CASE: Fractal Design Define R4 Black Pearl | Monitor: Samsung 2343BW | Keyboard: CM Storm Quickfire XT | Mouse: Logitech g700 | Headset: HyperX Cloud

Fanpage


#4 Rafi66

Rafi66
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 09 maj 2015 - 03:57

Biorę xt, ze względu na jakość keycapsow i ekonomiczność w stosunku do ultimate. 
Z chęcią kupiłbym Ducky shine 3/4, filco albo k70, ale uważam że dla mnie jest to kasa wyrzucona w błoto, raczej starczy mi klawa za 3 stówy, a jak się popsuje to wtedy na pewno przypomnę sobie o ww. modelach i kupię jeden o ile nie będzie lepszego za te kilka lat - mam nadzieję, że tyle mój XT wytrzyma ;P

  • 0

CPU: I5-4670K @ 4,2GHz | Cooler: Thermalright HR-02 Macho Black White | MOBO: ASRock Z87 Extreme4  | GPU: MSI GeForce GTX 770 Twin Frozr IV Gaming 

RAM: Crucial Ballistix 2x4GB DDR3 1600MHz CL8 | PSU: Be Quiet! Pure Power L8 530W CM | SSD:  Plextor M5S 128GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB ST1000DM003

CASE: Fractal Design Define R4 Black Pearl | Monitor: Samsung 2343BW | Keyboard: CM Storm Quickfire XT | Mouse: Logitech g700 | Headset: HyperX Cloud

Fanpage



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych