Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ubezpieczenie nieruchomości a system alarmowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 monki

monki
  • Użytkownicy
  • 164 postów

Napisano 17 kwiecień 2015 - 06:21

Zastanawiam się nad zamontowaniem systemu alarmowego do sklepu który prowadzę. Obecnie wspomagam się jedynie roletami antywłamaniowymi, ale w ostatnim czasie podjęliśmy współpracę z jedną z większych sieci handlowych w kraju i zwiększy się nam asortyment. Zwiększy się też koszt związany z polisą ubezpieczeniową. Czy po zamontowaniu takiego systemu (jeżeli tak, to jaki on powinien być) możemy liczyć na niższe koszta związane z polisą?


  • 0

no i git



#2 mayki_majkson

mayki_majkson
  • Moderatorzy
  • 46 postów

Napisano 17 kwiecień 2015 - 10:06

Nie jestem specjalistą ale wydaję mi się tak bo samemu zapewniasz większe bezpieczeństwo. Chociaż może to zależeć od firmy...


  • 0

#3 karpik

karpik
  • Użytkownicy
  • 228 postów

Napisano 20 kwiecień 2015 - 07:10

To jaki rabat uda Ci się uzyskać zależy od tego jaki to będzie system alarmowy (z powiadomieniem, lokalny czy z grupą interwencyjną) oraz od samego towarzystwa ubezpieczeniowego. Systemy z interwencją uchodzą za najbezpieczniejsze - dlatego niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe są w stanie udzielić nawet 40 czy 50% rabatu (ale o szczegóły musisz już pytać przedstawiciela).

Pamiętaj też, że jeżeli dojdzie do włamania a system nie zadziała lecą Ci zniżki. W senie odszkodowanie zostanie pomniejszone o wysokośc udzielonego rabatu.


  • 0

#4 monki

monki
  • Użytkownicy
  • 164 postów

Napisano 29 kwiecień 2015 - 07:48

Wracam, do tematu, bo po weekendzie majowym muszę podjąć decyzję. Czy taki alarm może być zamontowany przez mojego znajomego (jest elektrykiem)?


  • 0

no i git


#5 karpik

karpik
  • Użytkownicy
  • 228 postów

Napisano 29 kwiecień 2015 - 09:07

Jeżeli Twój znajomy ma:

- uprawnienia SEP-owskie;

- licencję ochrony technicznej;

- SA4

 

Nie mówiąc juz o papierki od MSWiA który daje zezwoenie na tego typu prace. To Twój znajomy jak najbardziej będzie mógł to zrobić. Tu masz artykuł w którym opisane zostały wymogi formalne: https://www.mieszkaj...-ubezpieczenie/


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych