Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wirus fudx@lycos.com


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciek1938

maciek1938
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 20:03

Witam. Mam problem. Od wczoraj mam zainfekowanego kompa wirusem który zaszyfrował mi bardzo dużo plików na komputerze. Na pulpicie ustawiła mi się tapeta z takim napisem:

 

Attention! Your computer was attacked by virus-encoder .
All your files are encrypted cryptographically strong, without the original key recovery is impossible!
To get the decoder and the original key, you need to write us at the e-mail fud@india.com with the subject “encryption” stating your id.
Write on the case, do not waste your and our time on empty threats.
Responses to letters only
appropriate people are not adequate ignore.
fudx@lycos.com

 

Avast nie wykrył mi tego wirusa. Kompletnie nie wiem co zrobić zeby się pozbyć tego dziadostwa i przywrócić zaszyfrowane pliki. Na googlach jest dość mało informacji o tym wirusie.

W załączniku przesyłam logi z programu FRST. Bardzo proszę o pomoc

Załączone pliki


  • 0


#2 MilkaS

MilkaS
  • Użytkownicy
  • 128 postów

Napisano 17 kwiecień 2015 - 00:53

Wrzuć zaszyfrowane pliki na https://decryptcryptolocker.com/ i podaj tam swój adres e-mail. W odpowiedzi przyjdzie na niego link do programu, który zdeszyfruje pliki.

 

Logi sprawdzę dokładnie jak znajdę chwilę czasu.


  • 0

#3 maciek1938

maciek1938
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 17 kwiecień 2015 - 09:49

za każdym razem gdy dodam jakiś zaszyfrowany plik wyskakuje mi informacja "The file does not seem to be infected by CryptoLocker. Please submit a CryptoLocker infected file"

 

w zalaczniku przesyłam print screen jak wygladaja te pliki

Załączone pliki


  • 0

#4 MilkaS

MilkaS
  • Użytkownicy
  • 128 postów

Napisano 17 kwiecień 2015 - 23:49

Napisałam skrypt, ale zdaje się nie jako pierwsza. Trzymaj się zatem pomocy udzielonej na innym forum. Złą praktyką jest stosowanie skryptów z różnych źródeł.


  • 0

#5 maciek1938

maciek1938
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 18 kwiecień 2015 - 08:59

napisałem na róznych forach bo nie wiedzialem kto mi odpisze, gdyż po raz pierwszy mam taki problem z wirusem. Tak czy siak bardzo serdecznie dziękuje za pomoc


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych