Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mało FPS niezależnie od ustawień

mało fps niezaleznie od ustawiń gta v grand theft auto v

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sharkee

Sharkee
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 10:30

Przepraszam, jeśli zły dział. Mój problem polega na tym, że nawet nie wiem z czym jest problem, dlatego ratuje się jak mogę.

 

Kupiłem dwa dni temu grę GTA V. Pomimo, że mój komputer spełnia minimalne wymagania sprzętowe, a nawet sporo je przewyższa, gra bardzo wolno chodzi, na poziomie 15-25 FPS, podczas gdy ludzie o gorszych konfiguracjach mają około 40-60 stałych FPS. Co dziwniejsze, gra działa IDENTYCZNIE niezależnie od ustawień gry, dlatego wykluczam możliwość, że mój komputer jest po prostu za słaby. W sieci można znaleźć bardzo dużo podobnych tematów, w każdym problem występuje w innej grze, w każdym jest często zupełnie inny komputer i często każdemu pomaga co innego (o ile w ogóle coś pomogło). Te wątki były pisane na przestrzeni kilku lat, więc problem jakiś nowy nie jest. Cały czas szukam nowych rozwiązań, ale kończą mi się już pomysły dlatego chciałem zwrócić się do Was, jako ludzi którzy znają się na komputerach dużo lepiej ode mnie.

 

Od razu postaram się wykluczyć niektóre możliwości:

-Sterowniki graficzne zaktualizowane, a nawet odinstalowywane i instalowane kilka razy.

-Według HWmonitor, komputer raczej nie grzeje się.

-Test pamięci RAM nie pokazał żadnego problemu.

-Sterowniki do karty dźwiękowej zaktualizowane.

-Zrobiłem backup, dlatego komputer jest czyściutki.

-Przeinstalowanie gry nie pomaga.

-Uruchamianie jako admin nie pomaga.

 

Mój komputer:

-Intel Core 2 Quad Q9650 3.00Ghz

-GeForce GTX 670

-8 GB RAM

-Windows 7 64

 

Problem występuje tylko w tej, jednej grze u mnie. Wysłałem zapytanie do supportu Rockstara, niestety, nie odpowiadają. Trzeci dzień męczę się z tym i tracę już nadzieje, dlatego liczę uzyskać tutaj fachową odpowiedź. Z góry dziękuje.


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 16 kwiecień 2015 - 11:13

Aktualizacje systemu zrobione?


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 Sharkee

Sharkee
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 13:10

Tak, wszystkie aktualizacje robią się na bieżąco.


  • 0

#4 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 16 kwiecień 2015 - 18:19

A jaki zasilacz? Konkretny model i marka.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#5 Sharkee

Sharkee
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 19:46

Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W


  • 0

#6 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 17 kwiecień 2015 - 17:53

A SMART dysku coś pokazuje?


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mało fps, niezaleznie od ustawiń, gta v, grand theft auto v

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych