Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sprzęt oraz oprogramowanie dla sklepów internetowych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 kaktus.nh

kaktus.nh
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 07 kwiecień 2015 - 11:10

Witam serdecznie,

 

niedawno postanowiłem założyć sklep internetowy. posprawdzałem darmowe cms-y hostingi itp. w miarę jak drążyłem temat szukałem finansowania udało mi się pozyskać całkiem spore środki na zakup również sprzętu potrzebnego do tworzenia sklepów i stron a także do świadczenia usług np. hostingowych.

 

Niestety nie mam doświadczeń w tym zakresie dlatego proszę o pomoc osoby które się na tym znają.

 

Jaki sprzęt potrzebuję (wiem że potrzebny jest serwer i program do tworzenia i obsługi sklepów internetowych. pewnie też jakiś system jak windows serwer 2008 czy inne..)

Będę bardzo wdzięczny za szybką pomoc.

 

 

Pozdrawiam


  • 0


#2 webxl

webxl
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 18 kwiecień 2015 - 16:46

Cześć,

 

jeśli chcesz sprzedawać przez internet (prowadzić sklep internetowy) to musisz:

  1. Mieć działalność gospodarczą.
  2. Zakupić domenę, sprawdź najpierw ile kosztuje przedłużenie jej za rok bo czasem zakup 1 zł a rok później 123 zł - są tańsze firmy niż 2 najbardziej znane ;)
  3. Posiadać oprogramowanie (pobrać damowe, zakupić licencję, wydzierżawić)

Jeśli zdecydujesz się na oprogramowanie darmowe lub na licencji to zazwyczaj będziesz potrzebować serwer www, tak jak w przypadku domeny niezbędne będzie koszt zakupu w 1szm roku i odnowienie na kolejny.

 

Koszt zakupu czy instalacji sklepu to jest mały wydatek w stosunku do kosztów jakie należy ponosić na marketing. Niestety ale z doświadczenia już 9cio letniego widzę ,że bardzo często ludzie myślą ,że uruchomią stronę / sklep i klienci będą walić jak w dym... Niestety tak nie jest, bez marketingu nie zajrzy tam pies z kulawą nogą.

 

Jeśli chodzi o oprogramowanie sklepu to jest to temat na książkę. Ale jeśli chcesz zacząć szybko sprzedawać ,a nie bawić się technologią to polecam wydzierżawić gotowy sklep. Jak już załapiesz o co chodzi i poznasz potrzeby to zawsze będziesz mógł przejść na inną platformę czy oprogramowanie.

 

Ale proponuję Tobie odwiedzić kilka firm lub obdzwonić, które zajmują się sklepami www i trochę porozmawiać, dowiedzieć się jak to wygląda itd. zdobędziesz wiedze i bęziesz już mniej więcej wiedział na czym stoisz. Nie będę opisywać różnic pomiędzy platofmrami czy firmami bo jest naprawdę sporo niuansów i zazwyczaj dobieramy dla klienta rozwiązanie dopasowane do jego potrzeb i budżetu.

 

Pozdrawiam serdeczenie i życzę sukcesów w ebiznesie :)


  • 0

#3 karpik

karpik
  • Użytkownicy
  • 228 postów

Napisano 28 kwiecień 2015 - 12:42

Mozesz zawsze nieco zaoszczędzić na skrypcie .Dzięki temu będziesz mógł pieniądze przeznaczyć na coś innego ( na przykład na reklamę). Bardzo wygodnie tworzy się sklepy internetowe na Preście - myślę,ze w tym przypadku byłbyś w stanie poradzić sobie nawet samodzielnie.

Tutaj masz odpowiedni kurs:

http://strefakursow....prestashop.html

 

Kurs 4,5 godziny a masz tam wszystko wyjaśnione. 


  • 0

#4 gizmo

gizmo
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 15 maj 2015 - 22:43

Można skorzystać z darmowych platform gotowych sklepów z adresem, ale może trudniej się pozycjonować sklep. Jeszcze wchodzi w grę darmowe oprogramowanie i wykupiona domena lub sklep dedykowany itd. Opcji jest wiele w zależności od tego ile chcemy zainwestować na początku.


  • 0

#5 saturnion

saturnion
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 24 maj 2015 - 20:32

A nie myślałeś nad skorzystaniem z gotowego oprogramowania? Wtedy kwestie sprzętu, domeny i hostingu masz z głowy i możesz przeznaczyć tę zgromadzoną kwotę na coś innego, a tutaj koszty rozłożą Ci się w abonamencie. Może sobie przetestuj gratis np. www.shoper.pl i zobaczysz.


  • 0

#6 kriczu

kriczu
  • Użytkownicy
  • 95 postów

Napisano 26 maj 2015 - 15:08

Skorzystaj z jednego z darmowych skryptów - to jedyne co ma sens. Tzn. chyba że inwestycja jest poważna i faktycznie możecie pozwolić sobie na dedykowane oprogramowanie, ale zakładam, że będzie to możliwe jedynie w wybranych przypadkach.


  • 0

#7 T85

T85
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 14 wrzesień 2016 - 15:45

Pod kątem oprogramowania dla samego sklepu (faktury, rachunki, rozliczenia, stany magazynowe) warto, żebyś zainteresował się ofertą programów od RESET2. Na początku możesz bezproblemowo korzystać z wersji demo, więc wyrobisz sobie zdanie. 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych