Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zabezpieczenie hasłem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Shady

Shady
  • Użytkownicy
  • 186 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 27 marzec 2015 - 16:59

Siemka chodzi o to,żeby zablokować komputer hasłem. Blokada profilu nic nie dała ponieważ brat podpiął sobie pendrive i zrestartował hasło :( I pytanie jest jakiś program,żeby zanim się zalogować do profilu można było by ''przed'' profilem logowania hasło nie do zrestartwowania programem lub w opcjach?


  • 0

Nie jesteś silny​ wtedy gdy idzie​sz ulica w pięci​u i boi się cieb​ie jeden , lecz ​wtedy gdy idzies​z sam i boi się ​ciebie pięciu.



#2 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 29 marzec 2015 - 22:16

to może na poziomie bios/uefi ?


  • 0

#3 Shady

Shady
  • Użytkownicy
  • 186 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 30 marzec 2015 - 14:29

Mógłbyś troche jaśniej? :) Bo nie bardzo się znam :D


  • 0

Nie jesteś silny​ wtedy gdy idzie​sz ulica w pięci​u i boi się cieb​ie jeden , lecz ​wtedy gdy idzies​z sam i boi się ​ciebie pięciu.


#4 Artur Beszter

Artur Beszter
  • Użytkownicy
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2015 - 08:36

http://www.pcworld.p...slo.w.BIOS.html

 

Pamiętaj żeby ustawić User Password. Mimo wszystko jeśli twój brat dowie się co zrobiłeś i jest sprytny to też sobie poradzi w wielu przypadkach wystarczy pogmerać baterią na płycie i po sprawie. :)


  • 0

#5 Shady

Shady
  • Użytkownicy
  • 186 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 31 marzec 2015 - 12:47

Ma 9 lat a takim ''informatykiem'' nie jest żeby grzebać hehe. Ale problem mam, ponieważ nie mogę ''najechać'' na user password. Jest ciemne i mogę tylko ustawić tą 1 opcje Surv password czy coś takiego.


  • 0

Nie jesteś silny​ wtedy gdy idzie​sz ulica w pięci​u i boi się cieb​ie jeden , lecz ​wtedy gdy idzies​z sam i boi się ​ciebie pięciu.


#6 Artur Beszter

Artur Beszter
  • Użytkownicy
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2015 - 14:48

Powinno pomóc zresetowanie BIOS'u, otwórz komputer i na płycie są takie 2 piny podpisane clr_cmos, zewrzyj je śrubokrętem i odpal jeszcze raz :)


  • 0

#7 Shady

Shady
  • Użytkownicy
  • 186 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 31 marzec 2015 - 19:19

Mam lapka a płyty nie mam ;(


  • 0

Nie jesteś silny​ wtedy gdy idzie​sz ulica w pięci​u i boi się cieb​ie jeden , lecz ​wtedy gdy idzies​z sam i boi się ​ciebie pięciu.


#8 Artur Beszter

Artur Beszter
  • Użytkownicy
  • 9 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 marzec 2015 - 19:49

Jak masz lapka to masz i płytę, wystarczy odkręcić kilka śrubek ze spodu i otworzyć pokrywę (jeśli masz gwarancję to tego nie rób bo możesz przerwać plomby). Tam jeśli nie znajdziesz clr_cmos (a nie wiem czy jest) to powinna być bateria taka okrągła "zegarkowa" i możesz ją wyjąć, włożyć odwrotnie i znowu włożyć jak było (pamiętaj że jeśli miałeś zmieniane ustawienia biosu to żeby ustawić je ponownie po tej czynności


  • 0

#9 Shady

Shady
  • Użytkownicy
  • 186 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 01 kwiecień 2015 - 12:43

Okej już wszystko działa dzieki ;)


  • 0

Nie jesteś silny​ wtedy gdy idzie​sz ulica w pięci​u i boi się cieb​ie jeden , lecz ​wtedy gdy idzies​z sam i boi się ​ciebie pięciu.


#10 katana1

katana1
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 20 wrzesień 2015 - 23:34

Nie padła ta odpowiedź więc może komuś się przyda informacja o TrueCrypcie: szyfrowanie dysku. Można też skorzystać z BitLockera. Ja osobiście mam dysk SSD wspierający sprzętową akceleracją szyfrowanie AES więc korzystam właśnie z rozwiązania Microsoftu.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych