Skocz do zawartości


Zdjęcie

Włamanie na konto


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 proszeopomoc

proszeopomoc
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 08 marzec 2015 - 13:18

Witam. Mam nietypowy problem .

Mam wrażenie że pewna osoba ma dostęp do mojego facebooka. Jak sprawdzałem logowania to była Warszawa. Właśnie wtedy ta osoba była tam. Dodatkowo jak sprawdzałem na pewnej stronie IP było napisane ze to z Polkmotel czy coś takiego czyli firma obsługująca Iplusa. 
Teraz pytanie. Czy te logowania na facebooku można na nie patrzeć? 
Chciałbym dodać że w tym samym dniu logowałem się przez internet właśnie tej osoby czyli przez Iplusa. Czy to mogło być powodem tego że w logowaniach widać Warszawą i ten Polkomtel ? 


  • 0


#2 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 08 marzec 2015 - 21:39

dal operatorół komórkowych w Polsce miejscem logowania wiązanym z IP na 99% będzie Warszawa. Jeżeli logujesz się z obcego (nie własnego) komputera, pozwalasz na zapisanie loginu i hasła to tak, jakby zostawić klucz do domu na wycieraczce (nawet nie pod).

Jeżeli używasz czyjegoś łącza (np. ogólnodostępnego albo gościnnie udostępnionego - e.g. otwarte wi-fi u znajomych) ale transmisja jest szyfrowana (przynajmniej w istotnych częsciacj - transmisja związana z autoryzacją, to w logach będziesz mieć obce ip, dziwne lokalizacje, ale to jeszcze nie oznacza włamania na 100%. ale może.


  • 0

#3 blancza

blancza
  • Użytkownicy
  • 12 postów

Napisano 17 marzec 2015 - 20:13

Znam przypadek, gdzie dwie dziewczyny "zamieniły się" facebookami" - wiadomości przychodziły odwrotnie na dwa iphone :D


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych