Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ocena zestawu do grafiki, tworzenia filmów i efektów specjalnych.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 KoRZoN

KoRZoN
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 28 luty 2015 - 00:33

Witam, proszę o ocenę mojego zestawu komputerowego.
 
Przeznaczenie:
- Grafika komputerowa (Adobe Photoshop CS6, Lightroom) Praca na wysokich jakościach , zdjęcia o rozdzielczości ponad 5184 x 3888
- Tworzenie filmów (Adobe Premiere Pro CC, Sony Vegas) Praca na wysokich jakościch FullHd i wyższych.
- Tworzenie efektów specjalnych (Adobe After Effects)
 
Będę dopiero zaczynał pracę na ów programach, lecz będzie ona bardzo intensywna.
 
W niedalekiej przyszłości planuje zakupić monitor/ monitory 4k.
Zależy mi na tym, aby wszystko sprawnie i szybko działało.
 
Proszę o opinię zestawu.
Pisząc co można wymienić przeczytaj poniższe dane i zastosuj je jako minimalne wymagania w sprzęcie, który będziesz proponował/a
Piszcie czy jest to dobry zestaw za tą cenę. (Cena poniżej)
 
Z chęcią również zapoznam się czy można kupić coś podobnego, w tej lub niższej cenie, lub coś lepszego w tej cenie z gotowców.
 
Cena: 3295 złotych ( 3370,00 - montaż komponentów + dostawa. Mam kod )
 
 
 
 
 
 
 
 
Witam, proszę o ocenę mojego zestawu komputerowego.
 
Przeznaczenie:
- Grafika komputerowa (Adobe Photoshop CS6, Lightroom) Praca na wysokich jakościach , zdjęcia o rozdzielczości ponad 5184 x 3888
- Tworzenie filmów (Adobe Premiere Pro CC, Sony Vegas) Praca na wysokich jakościch FullHd i wyższych.
- Tworzenie efektów specjalnych (Adobe After Effects)
 
Będę dopiero zaczynał pracę na ów programach, lecz będzie ona bardzo intensywna.
 
W niedalekiej przyszłości planuje zakupić monitor/ monitory 4k.
Zależy mi na tym, aby wszystko sprawnie i szybko działało.
 
Proszę o opinię zestawu.
Pisząc co można wymienić przeczytaj poniższe dane i zastosuj je jako minimalne wymagania w sprzęcie, który będziesz proponował/a
Piszcie czy jest to dobry zestaw za tą cenę. (Cena poniżej)
 
Z chęcią również zapoznam się czy można kupić coś podobnego, w tej lub niższej cenie, lub coś lepszego w tej cenie z gotowców.
 
Cena: 3295 złotych ( 3370,00 - montaż komponentów + dostawa. Mam kod )
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dlaczego taka płyta główna ?
- możliwości rozbudowy
- w przyszłości możliwość przerzucenia się na i7 (zalecany procesor do tworzenia filmów i efektów specjalnych)
- pamięć RAM do 32 Gb, 4 sloty
- Kanały audio 7.1
- możliwość dołożenia 5 dysków
- usb 3.0
 
Dlaczego taka karta graficzna ?
- 3 Gb Ram
- celowanie w taką, która podoła monitorowi/ monitorom 4k i nie będzie opóźnień
 
 
Dlaczego taka pamięć Ram ?
- myślę, że na początek wystarczy 8Gb
- pozostały sloty w płycie głównej, więc będzie można dołożyć, lub wymienić.
 
Dlaczego taki dysk HDD ?
- Interfejs SATA III (6 Gb/s) 
- pojemność
 
Dlaczego taki dysk SSD ?
- Szybkość odczytu [MB/s] 570
  Szybkość zapisu [MB/s] 170
- szybciej działający komputer
 
Dlaczego taka obudowa ?
- możliwości rozbudowy 
- przyciski i wejścia u góry
- prostota wykonana i niebanalny styl ( nie lubię obudów przeznaczonych dla graczy )
 
 
To będzie mój komputer na lata, będę jedynie wymieniał i dorzucał części bazując, na tej samej płycie głównej.
Podkręcanie procesora jest mi obce, ale też obojętne tzn. jeśli będziecie proponowali jakiś inny procesor niezależnie od tego czy to będzie w gotowcu, czy po prostu zamiana, to uprzedzam, że na podkręcaniu się nie znam, ale raczej nie będzie mi się chciało w to bawić.
Wolę po prostu kupić rzeczy, które same w sobie będą dobre, i nie będę musiał od razu coś dokupywać.
Mówiąc o rozbudowie, chodzi o to, że gdy już będę robił wysoko zaawansowane projekty, wtedy coś dołożę, wymienię. 
Szybko się uczę, więc nie podrzucajcie mi jakiś amatorskich rozwiązań, ale też nie zbyt profesjonalnych, ponieważ jak opanuję do niemalże perfekcji, wtedy zmienię procesor itd. 
Teraz jest teraz, więc proszę o zestaw na aktualne potrzeby.
Ps.: Przeznaczenie jest podane datą chronologicznie tzn. będę pracował najpierw na grafice, potem tworzenie filmów, potem przeplatanie, lecz większość będzie grafika, a na sam koniec dopiero tworzenie efektów specjalnych. 

  • 0


#2 t.luk

t.luk
  • Użytkownicy
  • 331 postów
  • LokalizacjaPolandia

Napisano 02 marzec 2015 - 11:30

Po pierwsze to do zestawów stricte do obróbki foto i video to dobiera się karty od nVidia. Po drugie w życiu nie dałbym 300 zł za tą obudowę kiedy masz na rynku takie porządne konstrukcje jak Antec P100 lub Fractal Design Core :) No ale wiadomo, czasem decyduje gust :)


  • 0

multi multa sciunt nemo omnia...


#3 Ationx

Ationx
  • Użytkownicy
  • 1049 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 14:25

Płytę główną wymień na pełnego ATX

http://www.morele.ne...97-pro4-640930/

więcej wszelakiego rodzaju złączy, a niewiele droższa.

 

Obudowę jak poprzednik na Antel P100

http://www.morele.ne...ciszona-629005/

 

Corsair 300R był względnie ok póki kosztował ~230 złotych. W obecnej cenie to nieporozumienie.

 

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
http://www.morele.ne...odzenia-266770/
to ta usługa.
Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
chłodzenie na procesor
http://www.morele.ne...dzeniem-690846/
W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać
O44Y129AC8
i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz wybrać kartę sieciową wi-fi Asus USB N10 Nano
http://www.morele.ne...10-nano-621331/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A
i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych