Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samoistne wyłączanie się komputera

samoistne wyłączanie wyłaczanie problem

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Leona90

Leona90
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 25 luty 2015 - 19:58

Witam,

 

Jeśli zły wątek to przepraszam i proszę o przeniesienie ale nie znalazłem odpowiedniego o awariach i problemach.

 

Mam problem z samoistnym wyłączaniem się komputera, nigdy nie ma żadnego błędu po prostu się wyłączy i tyle. Nie ma blue screena, nie resetuje się po prostu wyłącza. Sprawdzałem ramy każdego po kolej i na 2 w ogóle nie ruszył więc je usunąłem ale na 2 się uruchamiał więc je zostawiłem. Komputer wyłącza się bez żadnych prawidłowości raz chodzi 2h i się wyłączy raz działa 2 min, potem znowu normalnie przez jakiś czas. Obciążenie komputera też nie wiele zmienia bo czasami jest załączonych wiele aplikacji zużycie procesora i ramu jest wysokie i nic się nie wyłączy a czasami od razu po starcie się wyłączy. Komputer wyczyściłem, poniżej screeny z programu HWMonitor:

 

eecf917bf3297.jpg

Specyfikacja techniczna:

 

System: Windows XP SP 3

Płyta główna: Gigabyte

karta graficzna: nvidia gefoce 210

procesor: AMD Athlon 64 3000+ 2,39 GHz

Zasilacz: 400 W

ram: 1 GB DDR2 (2 x 512 GB)

 

Wiem że najprawdopodobniej będzie to zasilacz ale wcześniej jak to był zasilacz to pojawiał się blue screen a nie od razu się wyłączał, macie jakiś pomysł? Z góry bardzo dziękuje za pomoc.  


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 26 luty 2015 - 11:13

Panel sterowania > narzędzia administracyjne > podgląd zdarzeń. Sprawdź czy są jakieś komunikaty o błędach w okolicach wyłączeń.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 Leona90

Leona90
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 01 marzec 2015 - 21:36

To jak czekanie na deszcz na pustyni :P wyłącza się nieregularnie a więc nie wiem kiedy tam patrzeć teraz np. działa już 2 dni i nic się nie dzieje 


  • 0

#4 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 02 marzec 2015 - 10:44

Nikt nie karze czekać tam na błąd. To tak nie działa. Odnajdź wpis o osatatnim błędzie albo poczekaj na nowy i wejdź tam po restarcie.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: samoistne wyłączanie, wyłaczanie, problem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych