Skocz do zawartości


Zdjęcie

Drukarka 3D - Pare pytań


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 norfi

norfi
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 18 luty 2015 - 20:29

Witajcie

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem drukarki 3 D do swojej firmy, zajmujemy się upominkami okolicznościowymi - stąd moje pytanie co taka maszyna potrafi ? Czy muszę mieć jakieś konkretne szkolenie i ogromny zakres wiedzy ? W czym się projektuje to co ma zostać wydrukowane/wytworzone ?

 

Ceny widziałem od 3000 zł więc nie jest najgorzej

 

Dziękuje za wszelkie wyjaśnienia tematu :)


  • 0


#2 Andri

Andri
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 19 luty 2015 - 20:09

Cześć

Temat długi i szeroki jak niejedna rzeka..

W Polsce nie każdy jeszcze ma pojęcie co takie drukarki potrafią niestety... Sam osobiście widziałem tylko u mnie na uczelni i my posiadamy taki model:

Drukarka 3D Gate 3novatica  - http://sklepkomputer...in-zlozona.html

Co do obsługi to na pewno musisz mieć jakieś pojęcie , ale wiadomo dla chcącego nic trudnego ! Napisałeś, że jesteś młody więc problemu nie masz z obsługą komputera zatem i tego się spokojnie nauczysz : )

Ceny owszem są od 3000 , tą co ci wysłałem masz już złożoną i skalibrowana co w przypadku nowego w temacie dość ważna sprawa.

Powodzenia ! Czekamy na pierwsze zdjęcia twoich prac na drukarce 3D


  • 0

#3 tritimi

tritimi
  • Użytkownicy
  • 9 postów

Napisano 25 luty 2015 - 09:23

W sumie ja rozglądam się za drukarką 3D dla swojego biznesu i przyznam szczerze że nie spodziewałem się że tyle jest tego na rynku. Byłem pewien że będzie 1-dna góra dwie marki. 3D team robili ostatnio pokaz w Poznaniu i świetnie sprawuje się sprzęt już z takiej średniej półki.


  • 0

#4 gryps

gryps
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 04 sierpień 2015 - 17:33

Może skorzystaj z usług zewnętrznej firmy, tańsze rozwiązanie i możesz na własne oczy zobaczyć jak wygląda wydrukowany element bez zakupu drukarki za 3tys. Z tego co się orientuje platforma 3d desingers zajmuję się takim wydrukiem z żywicy w pełnej palecie CMYK. 


  • 0

#5 kicia

kicia
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 03 luty 2017 - 12:53

Najlepiej idź na kurs, wiele firm takie prowadzi, np. ta: http://3dfly.pl/ofer...-warsztaty.html. Wszystko Ci pokarzą i wytłumaczą, a jak będziesz miał wątpliwości, to tak jak mówi przedmówca, możesz u nich albo zlecić taki wydruk, albo wypożyczyć drukarkę, żeby sprawdzić czy kupno w Twoim przypadku ma sens.


  • 0

#6 Krzysztof Nowak

Krzysztof Nowak
  • Użytkownicy
  • 27 postów

Napisano 07 luty 2017 - 09:44

Drukarki 3D są coraz bardziej dostępne możesz zobaczyć nawet w sklepach komputerowych

http://www.x-kom.pl/...yfab-prime.html


  • 0

#7 Quartz21

Quartz21
  • Użytkownicy
  • 7 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 16 luty 2017 - 12:04

Drukarka 3D to spory wydatek. Z pierwszymi cenami miałeś jużstyczność. Bądźświadom, że 3tyś to nie jedyne koszta, jakie na Ciebie czekają . Do tego dolicz materiały do druku, które nie są tanie. Sam zastanawwiałęm się nad kupnem do użytku domowego. Zrezygnowałem po wgłębieniu się w temat. Od dłuższego czasu korzystam z usług lokalnych drukarni np. cubicinch.pl


  • 0

#8 Eggy_pl

Eggy_pl
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 20 luty 2017 - 13:58

Witam Wszystkich Użytkowników na forum. Może a zapytam inaczej: jaki budżet na zakup drukarki do biura posiadasz oraz jak często będzie odbywał się wydruk? Bo akurat w kwestii wyboru dobrego sprzętu, modelu możemy pomóc oraz doradzić, ponieważ zajmujemy się tym na co dzień.


  • 0

#9 Fionnka009

Fionnka009
  • Użytkownicy
  • 38 postów

Napisano 31 grudzień 2018 - 15:24

A taką na użytek domowy? Macie jakieś sprawdzone modele może?


  • 0

#10 Adamila021

Adamila021
  • Użytkownicy
  • 116 postów

Napisano 01 styczeń 2019 - 18:50

Do firmy na pewno taka drukarka nie raz się przyda, a ta branża wydaje się tym bardziej być uzasadnioną jeżeli chodzi o zakup drukarki 3d. Tak samo na użytek domowy bez problemu mozna znaleźć już wiele solidnych i bardzo tanich modeli. W sklepach internetowych jest bardzo duży wybór takich sprzętów.


  • 0

#11 Krisiti90

Krisiti90
  • Użytkownicy
  • 91 postów

Napisano 11 kwiecień 2019 - 14:34

Trzeba będzie dobrze zapoznać się z tematem zanim kupicie konkretną drukarkę 3D. Poczytajcie różne fora już typowo specjalistyczne o drukarkach 3D. Takie miejsca jak https://yaboo.pl/pol...ruk-3D-514.html też warto znać. Tu kupicie niezbędne części, akcesoria, filamenty, a także i same drukarki 3D. Jest to sklep internetowy dla robotyków i elektroników 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych