Jump to content


Photo

Wolumin dysku twardego


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 MichalStelmaszczyk

MichalStelmaszczyk
  • Użytkownicy
  • 9 posts

Posted 11 February 2015 - 21:38

Dzień dobry/Dobry wieczór

Mam problem z dyskiem twardym. Chciałbym stworzyć nową partycję dysku twardego. W tym celu chcę zmniejszyć wolumin dysku C; klikam zmniejsz wolumin w zarządzanie dyskami (win7) czekam i moim oczom pokazuje się takie oto okno:

Attached File  Bez tytułu.png   24.49KB   0 downloads

Dlaczego pomimo iż mam 254GB wolnej pamięci na dysku C; nie mogę zmniejszyć woluminu? Co muszę zrobić aby móc go zmniejszyć?


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 posts
  • LokalizacjaPasieka

Posted 12 February 2015 - 11:38

Nie możesz tego zrobić po najwidoczniej pliki systemowe są porozrzucane po całej "powierzchni" partycji. Najpierw koniecznie będzie jest zdefragmentowanie, choćby przez systemowy defragementator. Powinno Ci to umożliwić podział partycji jak i powinno też trochę przyspieszyć pracę systemu.


  • 2
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 MichalStelmaszczyk

MichalStelmaszczyk
  • Użytkownicy
  • 9 posts

Posted 14 February 2015 - 12:12

Nie możesz tego zrobić po najwidoczniej pliki systemowe są porozrzucane po całej "powierzchni" partycji. Najpierw koniecznie będzie jest zdefragmentowanie, choćby przez systemowy defragementator. Powinno Ci to umożliwić podział partycji jak i powinno też trochę przyspieszyć pracę systemu.

Niestety defragmentacja C; nic nie dała


  • 0

#4 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 posts
  • LokalizacjaPasieka

Posted 14 February 2015 - 19:14

W takim wypadku konieczne będzie użycie  oprogramowania trzeciego.
Tutaj poradnik http://www.porady.or...ows-7-vista-xp/


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users