Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak wystawiać faktury? Program.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gondowski

Gondowski
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 27 styczeń 2015 - 10:41

Potrzebuję porady od informatyków, którzy prowadzą swój biznes. Przez parę lat byłem freelancerem na zleceniówkach, ale właśnie bronię inżyniera i chcę zająć się działałnością na poważnie. Jestem w trakcie załatwiania formalności i znalazłem też parę osób z roku, które wejdą w to ze mną. Teraz kwestia papierkologii. Z rachunkowości piątki nie miałem, ale głupi też nie jestem i rozliczać się ze skarbówką potrafię. Bardziej zastanawa mnie kwestia faktur - wiem, że są do tego odpowiednie systemy, które same ogarniają te fakturki. Moje pytanie - czy takie programy są dla większych firm czy takie początkujące też się do tego nadają? I który właściwie wybrać?


  • 0


#2 Wardeo

Wardeo
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 02 luty 2015 - 07:48

Jasne, że te programy są dla małych firm. Powiem nawet, że są wręcz wskazane, bo na początku każda pomoc jest na wagę złota. Jeżeli chceć mieć proesjonalne oprogramowanie do faktur i jednocześnie takie, które nie jest bardzo skomplikowane, to zapraszam pod ten adres https://wfirma.pl/ Możliwe, że są też inne strony tego typu, ale nie szukałem innych ofert, bo ta mi się jakiś czas temu spodobała i przy niej już zostałem.


  • 0

#3 pawelcio

pawelcio
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 23 luty 2015 - 11:21

Podobnie jak kolega, chciałbym nabyć jakiś dobry program do fakturowania, jednak nie ukrywam, że bardziej na początku będzie stanowił za źródło edukacyjne, ale z czasem na pewno wykorzystam. Stąd moje pytanie czy korzystał ktoś z programu do wystawiania faktur tej firmy? Intersuje mnie czy jest dość prosty w obsłudze, intuicyjny, wart swojej ceny i tego typu podstawowe kwestie.


  • 0

#4 Wardeo

Wardeo
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 02 maj 2015 - 17:14

Podobnie jak kolega, chciałbym nabyć jakiś dobry program do fakturowania, jednak nie ukrywam, że bardziej na początku będzie stanowił za źródło edukacyjne, ale z czasem na pewno wykorzystam. Stąd moje pytanie czy korzystał ktoś z programu do wystawiania faktur tej firmy? Intersuje mnie czy jest dość prosty w obsłudze, intuicyjny, wart swojej ceny i tego typu podstawowe kwestie.

Tego nie znam. Ja własnie wybrałem wfirmę, bo nie ufałem za bardzo opiniom w necie, więc wszedlem na parę dużych portali, które porównywały ze sobą kilka programów księgowych i przedstawiały różne plusy i minusy - wfirma była faworytem w większości rankingów.


  • 0

#5 Lokucc

Lokucc
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 23 sierpień 2015 - 20:31

Teraz to można wdrożyć oprogramowanie dla firm, które może sprawy księgowe ogarnąć za nas chociaż wiadomo, że dobrze mieć nad wszystkim kontrolę;) Pozdrawiam


  • 0

#6 T85

T85
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 26 sierpień 2016 - 14:45

Jasne, że są programy dla początkujących firm - np. r2faktury, dostępne w różnych wersjach, na początku w wersji demo na czas zapoznania się z programem. 


  • 0

#7 annaparzy

annaparzy
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 12:20

Moim zdaniem najlepszy program do wystawiania faktur zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych to Faktura VAT z serii Pakiet Przedsiębiorcy. Korzystamy z kliku programów tego producenta. Programy są bardzo proste i intuicyjne. Polecam. Można pobrać pełne wersje demo i przetestować: https://www.pakietpr....pl/faktura-vat

Programy są na bieżąco aktualizowane i zgodne z obowiązującymi przepisami.


  • 0

#8 trojxx44

trojxx44
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 03 październik 2017 - 17:51

Ja bym zostawił ten temat specjaliście... To może być zdecydowanie najlepsze możliwe rozwiązanie.


  • 0

#9 Gino88

Gino88
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 18 październik 2017 - 12:40

A może warto o to zapytać znajomych? Z moich doświadczeń wynika, że to jest naprawdę bardzo dobry sposób :)


  • 0

#10 Ethicnet21

Ethicnet21
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 18:30

W internecie można znaleźć takie usługi dla każdej firmy. Np. firma https://www.hba.hoga...zynny-podatnik/ oferuje profesjonalną informatyzację firmy bez względu na wielkość przedsiębiorstwa.


  • 0

#11 mpire

mpire
  • Użytkownicy
  • 338 postów

Napisano 14 grudzień 2017 - 23:15

Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją działalność gospodarczą, programy przeznaczone dla niewielkich firm jak najbardziej się nadadzą. Zainteresuj się programem https://faktura.pl/ który przez 30 dni można testować za darmo - przetestuj, zobacz jakie ma funkcje i wtedy podejmij decyzję, czy nadal chcesz z niego korzystać!


  • 0

#12 anna_skalska

anna_skalska
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 05 styczeń 2018 - 08:28

Dla dopiero startujących małych i średnich firm w zupełności wystarczy darmowy program od faktur, w sieci jest ich całe mnóstwo. Jeżeli nie zatrudnia się 30 osób albo nie obraca gigantycznymi kwotami to zatrudnianie księgowej na etat będzie zbędne.


  • 0

#13 figlewiczczeslaw

figlewiczczeslaw
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 13 styczeń 2018 - 21:44

Można tez spróbować programu faktura vat 2018. Jest stosunkowo tani i nawet dla najmniejszych firm nie będzie zbyt kosztowny. Darmowe rozwiązania niestety często mają duże braki i uważam że lepiej zapłacić te parę groszy i mieć spokój.


  • 0

#14 liaflam1

liaflam1
  • Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 15 styczeń 2018 - 21:46

Zgadzam się całkowicie z moim poprzednikiem. Nic dodać, nic ująć...


  • 0

#15 wolski

wolski
  • Użytkownicy
  • 1026 postów

Napisano 01 lipiec 2021 - 15:32

Samo wystawianie faktur nie jest niczym skomplikowanym, ale faktycznie na pewno warto jest co nieco wiedzieć na ich temat. Moim zdaniem zdecydowanie fajną sprawą jest posiadanie wiedzy o fakturach kosztowych. Ja również o nich czytałem na stronie https://www.connecto...ktura-kosztowa/ i polecam zapoznanie się z tą wiedzą.


  • 0

#16 terran

terran
  • Użytkownicy
  • 87 postów

Napisano 01 luty 2022 - 20:32

Jeśli chcesz wystawiać różne faktury np. faktury pro-forma, to możesz skorzystać np. z https://www.mega-tec...tury-pro-formy/  Ogólnie, teraz takich narzędzi nie brakuje. 


  • 0

#17 isabela

isabela
  • Użytkownicy
  • 931 postów

Napisano 06 luty 2022 - 14:36

Teraz można w sieci bez większych problemów znaleźć darmowe programy do wystawiania faktur ;)


  • 0

#18 Hubik33

Hubik33
  • Użytkownicy
  • 204 postów

Napisano 01 kwiecień 2023 - 18:32

W tym zakresie zdecydowanie warto mieć na uwadze program do fakturowania jakim jest Faktura VAT 2023 Standard o którym dokładne informacje są tutaj https://www.rafsoft....aktur-standard/ warto też go przetestować sobie przez miesiąc, żeby przekonać się czy działa zgodnie z naszymi potrzebami. Posiada szereg funkcji, dostępne są trzy wersje w zależności od wielkości firmy i też od początku sprawnie działająca obsługa techniczna. Jednocześnie posiadający takie funkcje, jak Szybkie wystawianie faktur, Seryjne drukowanie dokumentów, Listy i Raporty, Praca lokalna, zdalna, w chmurze lub online i jeszcze długo by wymieniać. Najlepiej go przetestować przez miesiąc za darmo na początku, dzięki czemu będziecie mieli pewność, czy to na pewno odpowiedni program pod Wasze potrzeby. 


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych