Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z obrazem systemu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 BN81

BN81
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 24 styczeń 2015 - 10:46

Witam serdecznie.

Mam problem ze swoim laptopem. Kilka lat temu zgrałem na 4 płyty obraz systemu, chciałbym teraz z tego skorzystać, ale napotykam na przeszkodę. Wkładam płytę i się ona nie odpala , tylko wyskakuje komunikat. Uruchomienie systemu windows nie powiodło się. Przyczyną może być zmiana sprzętu lub oprogramowania. Aby rozwiązać ten problem:
1 włóż dysk instalacyjny systemu windows i ponownie urucjom komputer

2 wybierz ustawienia jezyka, a nastepnie kliknij przycisk dalej

3 kliknij pozycje napraw ten komputer.

 

Dodam tylko,  że wczoraj działał mi laptop normalnie, ale coś kombinowałem z tymi płytami i tak się dziś stało, że już w ogóle system się nie odpada.

Może mi ktoś poradzić jak rozwiązać problem?

Niby w biosie mam wszystko dobrze i powinno mi płyte odpalac...

 

z góry dziekuje za pomoc


  • 0


#2 BN81

BN81
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 17:52

Pomoże ktoś rozwiązać problem?


  • 0

#3 micco

micco
  • Użytkownicy
  • 131 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 18:56

Powinieneś zacząć od tego jaki to laptop, jaki system, jakim programem był robiony ten obraz.

Dlaczego przywracasz system z płyt a nie z partycji recovery?

Jak pierwszy raz włożyłeś płyty to co było, na jakim etapie przerwałeś?

Niestety po takim opisie ciężko "wróżyć" co jest nie tak, może zacznij robić fotki co się wyświetla.  

 

 

Niby w biosie mam wszystko dobrze i powinno mi płyte odpalac...

a wcześniej odpalił i zaczął procedure przywracania, czy słychać jak cd-rom próbuje kręcić płytą? 


  • 0

#4 BN81

BN81
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 20:12

Laptop to packard bell EasyNote LJ65, system to windows 7. Nie pamietam jaki to był program, bo obraz byl robiony w 2009 roku.

Laptop nie uruchamia windowsa, wiec robie to z płyt (4 płyty DVD).
Niby wgrywał się nowy obraz, ale po jakims czasie wyskoczył blad i się laptop zresetował.

Slychac jak cd-rom kreci płyte.
 


  • 0

#5 micco

micco
  • Użytkownicy
  • 131 postów

Napisano 25 styczeń 2015 - 22:02

ściągnij obraz Hiren’s BootCD 15.2 http://www.hirensbootcd.org/download/, rozpakuj i wypal na płytkę cd

uruchom laptop z tej płytki i przetestuj pamieć (MemTest86+) i dysk (programem producenta dysku) to pozwoli wykluczyć te elementy jako potencjalne źródło problemu przy instalacji

 

płytki z obrazem systemu mogą być uszkodzone i/lub napęd może mieć problemy z odczytem.

 

Napęd można podpiąć taki na usb lub wyjąć dysk, podpiąć pod inny komputer/laptop zainstalować sam system, przerzucić z powrotem i doinstalować sterowniki już na packardzie

 

jeśli to płytki są uszkodzone i nie posiadasz partycji recovery to można skontaktować się z firmą producenta aby przsłali system do sprzętu ale to będzie płatne  


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych