Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc w złożeniu zestawu (Help kobieta mi truje)

baby

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wafel7

Wafel7
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 00:34

Witam potrzebuje pomocy w złożeniu komputera dla mojej kobiety pod obudowę : 

MODECOM COOL USB 3.0 BEZ ZASILACZA

wiem że ta obudowa jest jaka jest malutka ale wiadomo jakie kobiety są uparte jak im się coś spodoba 

 

Ogólnie teraz w tej obudowie jest

 

Płyta : Gigabyte M68M - S2P

Ram : 2gb ddr2 (Nie pamiętam firmy) wolał bym ddr3 hehe

Dysk Twardy : Toshiba 500 gb ata II 5400

Procek : AMD Athlon 64 proc 3500 + 2,2 Ghz  

 

Interesuje mnie nowa : 

 

Płyta główną (Prócz Aszrota)

Ram 

Procek (Tylko AMD)

Zasilacz 

Dysk ( Seagate porażka 5 dysków poszło w piach)  

 

GPU : nie 

Monitor myszka i klawka mam 

 

Budżet : 1500 zł lub 2000 zł jak dozbieram

 

Myślę nad tym Zestawem : 

 

Płytka      : Gigabyte GA-F2A88XM-D3H

CPU        : AMD APU A8-6600k (mam w nowym kąpie i ta karta zintegrowana śmiga)

Ram        : GOODRAM DDR3 4GB 1866MHz CL9 Play Red 

Zasilacz  : Chieftec GPS-500A8 bulk 80% 

Dysk       : Jakiś WD 500 GB Styknie lub inny ( Seagate - NIE! ) 

 

Prosił bym o sensowne wypowiedzi wiem że większość  polecała by Intela procek no ale nie trawie tej firmy z góry dzięki .


  • 0


#2 Ationx

Ationx
  • Użytkownicy
  • 1049 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 10:18

Czemu koniecznie chcesz AMD? Obecnie ta firma nie ma zbytnio nic ciekawego do zaoferowania. Dysk podejrzewam, że to jednak jest SATA? Jeśli SATA to nie ma zbytniej potrzeby jego zmiany. Niby ten Toshiba za szybki nie jest, no ale zależy do czego ten komputer będzie wykorzystywany?


  • 1

#3 Wafel7

Wafel7
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 16:16

Temu że AMD mam APU A8 7600 i śmiga od zawsze miałem amd i sa dobre za mała cene Intel za drogi   dysk to raczej ssd taki wystarczy komputer ma w miarę śmigać i być stabilny za mała cene . 


  • 0

#4 CraVen

CraVen
  • Użytkownicy
  • 56 postów

Napisano 19 styczeń 2015 - 20:41

Nie trawisz CPU Intela? Twierdzę, że jest to faworyt wśród procesorów na rynku... wziąłbyś jakiś i5, dorzucił pamięci RAM i byłby naprawdę spoko komp ;)


  • 0

#5 Wafel7

Wafel7
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 20 styczeń 2015 - 07:06

Nie trawisz CPU Intela? Twierdzę, że jest to faworyt wśród procesorów na rynku... wziąłbyś jakiś i5, dorzucił pamięci RAM i byłby naprawdę spoko komp ;)

Ile razy mam to pisać potrzebuje AMD czy to takie ciężkie do zrozumienia na każdym forum to samo intel intel ale ja chce AMD ciężko doradzić wam to znaczy że się mało znacie . . . koniec tematu i nie mam zamiaru wydawać bóg wie ile na komputer stabilny do neta już wydałem 1500 zł i śmiga . 


  • 0

#6 Ationx

Ationx
  • Użytkownicy
  • 1049 postów

Napisano 20 styczeń 2015 - 09:08

Przecież nikt Ci nie każe wydawać nie wiadomo ile na komputer do neta stąd też pytałem do czego on ma być. Jeśli do neta to równie dobrze można wziąć Pentiuma za 200 złotych. Wciągnie mniej prądu niż AMD, będzie miał wyższą wydajność rdzenia (ale niższą grafiki choć przy internecie to nie ma znaczenia) a jakby kiedyś była potrzeba to zmieniając procesor, dodając mocną kartę graficzną taki sprzęt można przerobić na bardzo mocną maszynkę do innych zastosowań. A biorąc APU żadnego mocarnego procesora w razie czego tam nie włożysz.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych