Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najlepsza oferta internetu dla laptopa

notebookinternet internet mobilny laptop

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 karolcia324

karolcia324
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 17 styczeń 2015 - 23:40

Poczytałam trochę o tym zagadnieniu, lecz nadal nie wiem na czym stoję. Mój problem jest następujący: potrzebuję dobry internet (do 30 zł miesięcznie) dla mojego laptopa - zazwyczaj używam go jako komputer stacjonarny ale także go przenoszę. Czy wystarczy kupić kartę SIM i modem (wielkości pendrive'a) a następnie podpiąć to do USB w laptopie i to już będzie grało? Tylko jak tą kartę później ładować? Czy niepotrzebny jest już wtedy router lub jakaś antena?


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 18 styczeń 2015 - 11:35

Poczytaj o ofertach internetu LTE. W Polsce chyba wszystkie sieci komórkowe go oferują. Działa to tak, że podpinasz modem usb do laptopa i o ile jesteś w zasięgu to działa. Czasem jest też wymagane zainstalowanie dodatkowej aplikacji ale z tym nie będzie raczej problemu.

Karty się nie ładuje. Wygląda to tak, że na karcie masz ustalony transfer, dla którego Internet działa z maksymalną dostępną prędkością. Po przekroczeniu limitu prędkość zmniejsza się do wartości ustalonej w umowie.

Router jest niepotrzebny, Antena jest opcjonalna jeśli chcemy "wycisnąć" z prędkości maksimum, jednakowoż internet LTE w Polsce jest jeszcze na tyle zacofany, że obejmują go pewne ograniczenia techniczne. Jeśli chcesz na LTE stawiać serwer lub wykonywać połączenia P2P itp. to będzie problem. W innym przypadku (przeglądanie stron, skype) nie ma ograniczeń.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 karolcia324

karolcia324
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 11:53

Przeglądałam oferty w Play "internetu na kartę". Niektóre modemy przez nich oferowane są droższe, niektóre tańsze. Trochę tego nie rozumiem. Czyżby droższe modemy były mocniejsze jeśli chodzi o zasięg i prędkość przesyłania/odbioru danych?


  • 0

#4 webski

webski
  • Użytkownicy
  • 32 postów

Napisano 21 styczeń 2015 - 09:09

Tak. Tak samo jak niektóre karty sieciowe mają lepszy, a niektóre gorszy zasięg itd. 


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: notebookinternet, internet mobilny, laptop

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych