Skocz do zawartości


Zdjęcie

Budowa sieci LAN

LAN sieć budowa sieci

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Dawix1997

Dawix1997
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 28 listopad 2014 - 21:25

Witam, dostałem takie zadanie i mam problem z jego rozwiązaniem bo nie do końca rozumiem o co w nim chodzi nauczycielowi, 

Połącz pięć komputerów w równorzędną sieć LAN stosując "skrętkę" UTP kat.5.
Do prawidłowego działania zastosuj adresowanie w klasie C (należy zmienić ostatni bajt)
Każde stanowisko komputerowe powinno być skonfigurowane niezależnie, tzn. nie udostępnia żadnych zasobów ani połączeń - zaproponuj sposób konfiguracji.
Do połączenia komputerów do sieci Internet zastosuj odpowiednie urządzenie. Zacznij adresowanie od swojego numeru w dzienniku (czyli w tym wypadku 4), który powinien być bramą w sieci LAN (przykład: numer w dzienniku to 46 - w takim razie IP: 192.168.1.46)

Wykorzystaj podany poniżej publiczny adres IP dostarczony przez usługodawcę Internetu:
IP: 83.19.23.92
Maska: 255.255.255.248
Brama: 83.19.23.89

W pomieszczeniu 5x10 metrów zaznacz 3 okna wg zasad rysunku technicznego. Sporządź plan z zaznaczeniem i opisem: 
-maksymalnych odległości
-prędkości połączenia
Dodatkowo opisz funkcję zastosowanych urządzeń. Zaproponuj adresowanie (IP,maska,brama,DNS) pamiętając, że na akżdym komputerze w sieci muszą działać podstawowe usługi sieci Internet.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

A więc  ja to widzę tak

b0d1e8ed0629dfdbgen.jpg
1) Router ma adres IP: 192.168.1.4 Brama: 255.255.255.0
   Komputery natomiast adresy IP:192.168.1.5/9 Brama: 255.255.255.0

2) Nie udostępnianie zasobów w sieci
Centrum sieci i udostępnienia -> Zmień zaawansowane ustawienia udostępnienia

Udostępnienie plików i drukarek -> Wyłącz
Udostępnianie folderu publicznego -> Wyłącz

3) "Wykorzystaj podany poniżej publiczny adres...." <- nie rozumiem o co tu chodzi

4) Zaznaczanie okien i drzwi to an necie znalazłem

5) Nie wiem jakie będą odległości maksymalne, prędkości.

6) Funkcje potrafię opisać

Router - urządzenie sieciowe pracujące w trzeciej warstwie modelu OSI. Służy do łączenia różnych sieci komputerowych (różnych w sensie informatycznym, czyli np. o różnych klasach, maskach itd.), pełni więc rolę węzła komunikacyjnego. Na podstawie informacji zawartych w pakietach TCP/IP jest w stanie przekazać pakiety z dołączonej do siebie sieci źródłowej do docelowej, rozróżniając ją spośród wielu dołączonych do siebie sieci. 

Switch - urządzenie łączące segmenty sieci komputerowej pracujące głównie w drugiej warstwie modelu ISO/OSI (łącza danych), jego zadaniem jest przekazywanie ramki między segmentami sieci z doborem portu przełącznika, na który jest przekazywana.
 

7) "Zaproponuj adresowanie..." <- Nie rozumiem, adresowanie czego?

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Będzie ktoś na tyle miły że sprawdzi to co napisałem i podpowie to czego nie wiem? :)


  • 0




Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: LAN, sieć, budowa, sieci

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych