Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z pożeraniem RAM'u. Typowy svchost.exe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Goten07x

Goten07x
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 27 listopad 2014 - 00:44

Witam , przez ostatnie kilka dni męczy mnie pewien problem. Mianowicie svchost.exe . Jak pewnie wielu z forumowiczów wie ,że proces ten powinien zabierać maksymalnie do 80K MB RAMU , u mnie niestety tak nie ma. Mój svchost.exe zabiera ~200K. Znajomy powiedział mi na początku ,że to wirus policyjny. Zeskanowałem malwarem i innymi programami,zainstalowałem ESET'a (wcześniej był słabiutki AVG) , niby coś pousuwało. Problem został. Zastosowałem poradniki znalezione na internecie (rejestry,wyłącznie usług i te sprawy). W akcie desperacji postanowiłem sformatować komputer (partycje C:) i zainstalować na nowo system. Komputer jako tako nie chodzi źle (nie odpalałem żadnej gry ani mocniejszej aplikacji) ,ale w procesach dalej svchost.exe zabiera ponadto RAM'u. Wie ktoś może o co z tym szajstwem chodzi?

Jeżeli pojawią się jakieś pytania i mogę już udzielić odpowiedzi to tak :

-Pobierałem pliki z torrentów (uTorrent)

-Windows 7 64bit jest oryginalny

- Intel i3 ,RAM 4GB

-Komputer po formacie został ponownie zeskanowany ESET'em ,żadnych zagrożeń.

W załączniku screen z menedżera.

 

Załączone pliki


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 27 listopad 2014 - 11:54

Gdzie jest tak podane, że powinien mieć mniej niż 80k?. Svchost to proces systemowy, który obsługuje usługi systemu Windows, więc raczej trzeba mu dać tyle, ile potrzebuje. U mnie na przykład jest 150k i z tego powodu nie robię tragedii. Gdyby procest ten zajmował Ci znaczną ilość procesora, to byłby problem.

Na szczęście są to niewielkie ilości, których nie powinieneś odczuwać.
Jedyne co możesz zrobić to sprawdzić jakie usługi są uruchomione i tym niepotrzebnym wyłączyć autostart. Do takich usług należy na przykład Windows Defender. Póki masz antywirusa to defender nie jest konieczny. Nie mniej jednak jak napisałem wyżej - nie ma się co przejmować.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 Goten07x

Goten07x
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 27 listopad 2014 - 16:42

We mnie budzi to lekki niepokój ponieważ przez ostatnie miesiące patrząc na svchost.exe wahało się w przedziale 50-80K 


  • 0

#4 MilkaS

MilkaS
  • Użytkownicy
  • 128 postów

Napisano 29 listopad 2014 - 20:38

Zainstaluj Process Explorer. Będziesz miał wgląd we wszystkie instancje svchost.exe.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych