Skocz do zawartości


Zdjęcie

Stworzenie bazy danych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 elguaje

elguaje
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 26 listopad 2014 - 19:53

Witam, mam pytanie ile może kosztować i jakich umiejętności potrzeba by stworzyć coś w rodzaju bazy danych.

 

Pracuję w pewnej firmie i mam tam dostęp do swojego własnego konta w takiej bazie, a myślę o tym, żeby samemu założyć taką firmę.

 

Chodzi mi o taką bazę, do której można się zalogować, potem ma się dostęp do kilku podstron, która zapisuje i zbiera dane klientów, generuje sama umowy, podaje terminy spłat itp.

 

Ma ok. 10 podstron. Interesuje mnie tak mniej więcej cena, czy to jest bliżej 100 czy 10000 zł. nie musi być to nic wyszukanego oraz do kogo mam się zgłosić z tym. Czy informatyk-amator ( np.student) sobie z tym poradzi, czy jest do tego potrzebna większa wiedza.

 

 


  • 0


#2 ~janusz

~janusz
  • Użytkownicy
  • 238 postów

Napisano 27 listopad 2014 - 15:58

Sam "storage" z reguły opiera się o gotowe silniki bazodanowe (oracle, mysql, postgres). Przy czym są to same tabele z danymi (+ ewentualnie jakieś triggery czy inne funkcje do manipulacji danymi).

 

Aby ten "storage" miał funkcje z punktu widzenia klienta i użytkownika końcowego- należy oprogramować go (stworzyć interfejs w dowolnym języku programowania). Wystarczą nawet podstawowe umiejętności programistyczne do tego.

 

Aby aplikacja była bezpieczna - trzeba mieć więcej doświadczenia w danej technologii (świadomość typowych błędów w danym języku, filtrowanie danych otrzymywanych od użytkownika).

 

Aby aplikacja była utrzymywalna (dało się ją rozbudowywać bez konieczności pisania jej od nowa, brak poważnych błędów) - powinien ją pisać doświadczony koder (2 lata lub więcej pracy w porządniejszej firmie).

 

Ogarnięty student jest w stanie spełnić pierwsze dwa warunki. Cena za taki system na pewno będzie bliżej 10 000 aniżeli 100 zł (tyle to można dostać za proste skrypty).

 

"Nic wyszukanego" z punktu widzenia biznesu niekoniecznie jest łatwe w implementacji dla programisty, stąd ceny są jakie są.


  • 0

#3 Tutekk

Tutekk
  • Użytkownicy
  • 5 postów
  • LokalizacjaLubliniec

Napisano 04 marzec 2015 - 17:19

Nie zlecałbym tego studentowi. To wymaga nieco większej wiedzy i trochę doświadczenia. A za 100zł to jedynie "specjaliści" z Oferii robią takie cuda.


  • 0

#4 monki

monki
  • Użytkownicy
  • 164 postów

Napisano 23 marzec 2015 - 11:12

Niech zleci :) A później niech leci do kogoś kto się na tym zna i zapłąci 3x więcej. Ot trzeba się spażyć aby przekonać się o pewnych sprawach.


  • 0

no i git



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych