Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kobieca bezradność - problemy z poczciwą Siódemką

Windows Seven Win Lenovo G580 problem systemem

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 tumczyk

tumczyk
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 20:24

Witam Panowie.

Posiadam laptopa LenovoG580 z systemem Windows 7 już bite dwa latka i zwracam się o pomoc do Was, ponieważ z doświadczenia wiem, że w niektórych serwisach pracują goście z wiedzą mniejszą od mojej, a na taką obsługę pieniędzy wydawać nie będę.

Zacznę może od początku:

we wrześniu (ok. miesiąc przed wygaśnięciem gwarancji) zauważyłam problem z kartą sieciową - jeśli komputer znajdował się w odległości max. 20 cm od routera, internet działał bez zarzuceń. Jeśli jednak przeniosłam laptopa na łóżko (drugi koniec pokoju, na oko 2 metry od routera), wszystko szlag trafiał - co parę sekund traciłam połączenie. Cóż, pececik poleciał do Niemiec, w trzy tygodnie sprawa została załatwiona. Panowie kartę wymienili, w bonusie Lenuś dostała również nową matrycę i touchpad (z niedziałającym suwakiem, ale to szczegół) i wszystko zapowiadało się dobrze - do czasu. Dwa dni po powrocie laptopa w trakcie jego wyłączania zaczęły aktualizować się miliony programów, które to powodowały, że przy każdy kolejnym włączeniu musiałam przywracać system - nic specjalnego, aktualizacje wyłączyłam, było git, aż do wczoraj. Jak codziennie, wyłączyłam normalnie komputer, poczekałam z jego zamknięciem aż do kompletnego wygaszenia ekranu i zakończenia pracy wszelakich wiatraczków i innych dupereli. Rano surprise, ponieważ po włączeniu kompozycja uległa zmianie (oryginalnej nie dało się przywrócić), jasność przestawiła się na możliwie najmniejszą, nie wykrywał żadnej sieci bezprzewodowej w pobliżu, nie było możliwości również, aby wykrył urządzenie przenośne podpięte pod USB. Oczywiście nie widziałam innej opcji, jak przywrócić system. No dobra, przywrócił się i mam kolejny problem - kiedy laptop się wygasza, w żaden sposób nie idzie go z tego stanu "wybudzić", mimo iż wszystkie wiatraki itp. chodzą normalnie. Dzieją się też herezje, że gdy jakiś program się zawiesza to nie mogę uruchomić menedżera zadań. Ogólnie laptop nieposiadający żadnych przywróconych danych muli, co do tej pory się nie działo.

Moje pytanie brzmi: co jest nie tak i jak mogę to naprawić?

Z góry dziękuję wytrwałym za doczytanie do tego momentu i ewentualną pomoc ;)


  • 0


#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 06 listopad 2014 - 12:49

Na dobry początek proponuję wykonać pełne skanowanie programem Malwarebytes Anti Malware.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 Fracon

Fracon
  • Użytkownicy
  • 1 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 06 listopad 2014 - 14:11

Zeskanuj też jakimś antywirusem.


  • 0

#4 webski

webski
  • Użytkownicy
  • 32 postów

Napisano 12 listopad 2014 - 11:51

Przeskanuj też CCleanerem i zrób defragmentację dysku. Być może coś mu się poprzestawiało. Plus tak jak mówili poprzednicy, dorzuć skanowanie antywirusem i Anty Malwarem jakimś.


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Windows, Seven, Win, Lenovo, G580, problem, systemem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych