Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny problem z internetem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Majkeltaker

Majkeltaker
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 29 październik 2014 - 10:51

Witam, mam spory problem , który już mnie dołuje i nie mam pojęcia co z tym zrobić. Zacznę od tego że mieszkam w akademiku, bo myślę że to istotna rzecz. W pokoju posiadam router marki tp-link 

TL-WR720N. Do wczoraj wszystko było dobrze router nadawał sygnał i było wszystko okej. Jednak na jednym z laptopów instalowałem system operacyjny i po instalacji sterowników z płyty chciałem podpiąć kabelek i ściagnąć parę potrzebnych programów

Wyciągłem kabel wpiąłem do laptopa i stwierdziłem głupi po chwili że po co to robie jak się połączę przez sieć bezprzewodową

Więc wpiąłem znów kabelek do routera id od tej chwili sygnał z routera jest ale non stop jest informacja że brak dostępu do internetu.

Najdziwniejsze jest w tym wszystkim to,że kiedy wepnę kabel od neta do jednego z komputerów to ma połączenie z internetem a gdy

zrobię to samo do innego ten już nie ma połączenia bo pisze brak dostępu do internetu, co zrobić by przywrócił ład i porządek i miec

znów sieć wi-fi w domu?Dodam że kilka razy próbowałem resetowac router i instalować od nowa na laptopie ale nic to nie daje

 


  • 0


#2 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 29 październik 2014 - 21:38

filtrowanie mac adresów, źle ustawiony dhcp , filtrowanie mac po stronie dostawcy? i wymuś ponowne połączenie (np. wyłączając na chwilę zasilanie routera) - to w routerze

a w komputerze - sprawdź jak masz ustawioną sieć.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych