Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wolniejsza praca laptopa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Download

Download
  • Użytkownicy
  • 9 postów
  • LokalizacjaWągrowiec - Wlkp.

Napisano 23 październik 2014 - 21:11

Cześć. Parę dni przed wakacjami kupiłem laptopa Acer Aspire E1-570 i nie miałem z nim żadnych problemów, taki laptop w ogóle mi wystarczał, można było sobię poprzeglądać internet, pograć w nienajlepsze gry i ogólnie działał bez zarzutów. Parę dni temu zauważyłem, że zaczął on mulić. Nie, od razu, że czeka się za otarciem jednej gry 10 minut, ale po prostu chodzi dużo wolniej i mi to bardzo przeszkadza. Dłużej się włącza, działa z mniejszą płynnością, wolniej otwiera foldery i gry, a to, co najbardziej mnie denerwuje, to to, że nawet gry mi się zacinają, co nie daje mi żyć. Jak ktoś wie, co jest tego przyczyną i jak go "odmulić" proszę o szybką pomoc. Dziękuję.


  • 0

Nie trzeba wierzyć w cuda, wystarczy wierzyć w siebie,
Możesz osiągnąć wszystko, tylko musisz to wiedzieć.



#2 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 24 październik 2014 - 10:32

Tematów na temat spowolnionej pracy komputera/systemu są setki...

Odinstalowanie zbędnych programów + sprawdzenie autostartu + czyszczenie Ccleanerem + Skanowanie Malwarebytes Anti Malware + odkurzenie laptopa.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#3 zajec34

zajec34
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 24 październik 2014 - 15:03

Nic dodać, nic ująć. Już po pierwszych trzech powinieneś poczuć ogromną zmianę w użytkowaniu.


  • 0

#4 Download

Download
  • Użytkownicy
  • 9 postów
  • LokalizacjaWągrowiec - Wlkp.

Napisano 25 październik 2014 - 13:10

Odinstalowałem wszystkie zbędne programy, z autostartu też prawie wszystko wyłączyłem, CCleanerem czyściłem dzień w dzień i zeskanowałem Malwarebytes Anti Malware i usunąłem 11 zagrożeń, czyścić laptopa chyba nie muszę, bo jest nowy. Żadnej różnicy nie ma... Nadal muli... Proszę o pomoc...


  • 0

Nie trzeba wierzyć w cuda, wystarczy wierzyć w siebie,
Możesz osiągnąć wszystko, tylko musisz to wiedzieć.


#5 Miodek

Miodek
  • Użytkownicy
  • 2009 postów
  • LokalizacjaPasieka

Napisano 25 październik 2014 - 18:27

Niewłaściwie użytkowanego laptopa można zanieczyścić nawet w tydzień. Jeśli nie trzymałeś go na czystej, gładkiej i równiej powierzchni to prawie na pewno potrzebuje czyszczenia.

Wracając do meritum, przechodzimy do bardziej zaawansowanych spraw. Defragmentuj dysk. Najlepiej wszystkie partycie po kolei. Uprzedzam - to może trwać dość długo zależnie od stopnia fragmentacji.


  • 0
Drogi analfebeto. Zamiast pisać na końcu posta "przepraszam za błędy", popraw je.

#6 Download

Download
  • Użytkownicy
  • 9 postów
  • LokalizacjaWągrowiec - Wlkp.

Napisano 05 listopad 2014 - 22:02

Okej, zdefragmentowałem dysk i lagi mnie opuściły, dzięki za pomoc. Co do defragmentacji, trwała około godziny. Dzięki za wszystko jeszcze raz :)


  • 0

Nie trzeba wierzyć w cuda, wystarczy wierzyć w siebie,
Możesz osiągnąć wszystko, tylko musisz to wiedzieć.


#7 FxJ

FxJ
  • Moderatorzy
  • 171 postów
  • Lokalizacjaok

Napisano 05 listopad 2014 - 22:37

Zainwestuj w dysk SSD to laptop zdecydowanie odmuli, a HDD będziesz miał jako przenośny np.

 

Montaż dysku SSD (jesli brak mSATA i M.2):
http://tnij.at/27177 (allegro) - HDD Caddy - jeśli chcesz mieć HDD+SSD w obudowie laptopa [wpierw skontaktuj się ze sprzedawcą przed zakupem]
+ http://tnij.at/27654 (allegro) - obudowa USB - na wyjętą nagrywarkę DVD [wpierw skontaktuj się ze sprzedawcą przed zakupem]
lub http://tnij.at/30083 kieszeń USB 3.0 na HDD (jeśli wolisz mieć SSD+napęd a dysk pod usb)

  • 0
pcfoster twoja strefa high-endu / FB Fanpage
Workstation


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych