Skocz do zawartości


Zdjęcie

procesory w przemyśle i sterowaniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 zawszeusmiechnieta

zawszeusmiechnieta
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 20 październik 2014 - 11:00

Cześć , nie znam się totalnie na komputerach dlatego postanowiłam zapytać kogoś kto ma pojęcie na ich temat czyli Was.
Robię pracę na informatykę na temat  procesorów komputerów osobistych klasy PC  w urządzeniach przenośnych wykorzystywanych w przemyśle i sterowaniu. Szukałam sama jakiś informacji ale dla mnie to czarna magia nic nie kumam jeśli ktoś byłby tak miły i pomógł mi w jakiś sposób naprowadzając mnie albo przybliżył by mi jakoś temat to będę baardzo wdzięczna.


  • 0


#2 pompa40

pompa40
  • Użytkownicy
  • 13 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl

Napisano 20 październik 2014 - 12:40

Hmmm jeżeli chodzi o procesory to musisz wiedzieć najwazniejsze

 

Podział miedzy dwóch graczy  intel i amd (to dwaj różni producenci)

 

 

 

 

tutaj 3maj lekturę o tym poczytaj i może coś złapiesz  :P

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Procesor

 

http://forum...pl/to...ie-i-nie-tylko/   <<<< najlepiej wytłumaczone


  • 0

#3 zawszeusmiechnieta

zawszeusmiechnieta
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 20 październik 2014 - 12:47

Dzięki chyba najpierw zajmę się tymi producentami bo te strony już czytałam ,ale załamałam się w połowie bo się zgubiłam z wrażenia ilości informacji..


 


  • 0

#4 zawszeusmiechnieta

zawszeusmiechnieta
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 20 październik 2014 - 12:54

Nie wiem czy dobrze to obmyśliłam na początku ale chciałam napisać o procesorze tak krótko co to właściwie jest. Później napisałam o komputerach osobistych zrobiłam podział. Później wpadłam na coś takiego jak mini komputery pc i ich zastosowanie i chciałam napisać o ich procesorze( i tak dociągnąć temat do końca bo mam ograniczenie w ilości slajdów). I właśnie chyba przed tym umieszczę właśnie informacje i krótko napiszę o tych producentach.. Nie wiem czy dobrze to wszystko obmyśliłam dla mnie to jedno wielkie masło maślane.. Nie wiem czy to dobry pomysł ??


  • 0

#5 pompa40

pompa40
  • Użytkownicy
  • 13 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl

Napisano 20 październik 2014 - 12:59

http://pl.wikipedia....d_Micro_Devices

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Intel

 

 

to dwa linki opisujace intela i amd, poczytaj historię tych firm, produkty ale nie ryj sobie głowy  pierdołami tylki wczytaj sie w procesory i tyle reszta cie nie interesuje, bo  jak zaczniesz czytac o wszytskim to  padniesz i bedzie dupa  :)


  • 0

#6 pompa40

pompa40
  • Użytkownicy
  • 13 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl

Napisano 20 październik 2014 - 13:03

Posłuchaj nie jeste ważne czy  jest to  komputer osobisty (pc) przenośny (laptop) czy  typu desktop (mały pecet PC) itp bo  w każdym z nich  zależnie od płyty głownej pod jaki procesor jest robiona to  może być intel albo  amd

 

Opisz Firmy dwóch wiodących producentów i tam krótko o procesorach  jakie gniazda (socket) czy lga czy pga itp i tyle w temacie


  • 0

#7 zawszeusmiechnieta

zawszeusmiechnieta
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 20 październik 2014 - 13:38

Posłuchaj nie jeste ważne czy  jest to  komputer osobisty (pc) przenośny (laptop) czy  typu desktop (mały pecet PC) itp bo  w każdym z nich  zależnie od płyty głownej pod jaki procesor jest robiona to  może być intel albo  amd

 

Opisz Firmy dwóch wiodących producentów i tam krótko o procesorach  jakie gniazda (socket) czy lga czy pga itp i tyle w temacie

Zastanawiam się jak to ugryźć zeby wejść na temat wykorzystywania procesorów w przemyśle i sterowaniu..


  • 0

#8 zawszeusmiechnieta

zawszeusmiechnieta
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 20 październik 2014 - 13:38

Chciałam wczęsniej napisać o tych komputerach mini w przemyśle ale teraz nie wiem jak to ugryźć..


  • 0

#9 ~janusz

~janusz
  • Użytkownicy
  • 238 postów

Napisano 20 październik 2014 - 15:07

Maszyny przemysłowe z reguły mają powierzone jedno konkretne zadanie (co niekoniecznie oznacza, że są jednozadaniowe - czyli nie potrafią przetwarzać wielowątkowo lub jednowątkowo  z odpowiednim przydziałem czasu procesora na konkretne zadania). Ich praca polega głównie na zbieraniu impulsów z różnych czujników i wypracowywanie odpowiedzi sterującej urządzeniami zewnętrznymi.

 

http://en.wikipedia....ogic_controller

Inna architektura procesora i takich maszyn oraz naturach ich działania (różne czujniki w samochodach, samolotach gdzie każdy sygnał musi zostać obsłużony w krytycznym czasie) wymusza projektowanie ich podzespołów i oprogramowania w dość specyficzny sposób pozwalający na bardzo efektywne zarządzanie zasobami, unikaniem zakleszczeń, wywłaszczeń i tak dalej. Stąd stosuje się inne procesory i systemy operacyjne tzw. czasu rzeczywistego pozwalające na uzyskiwanie tych własności.

 

Architektura PC z punktu widzenia możliwości sterowania takimi urządzeniami wygląda bardzo obiecująco jak chodzi o porty, instrukcje, możliwości pamięciowe. Jednakże implementacja systemów operacyjnych i funkcji sprzętowych z ukierunkowaniem na zwykłego użytkownika domowego z oczywistych względów wyklucza stosowanie np. Windows + Intel i7 w samolotach czy liniach produkcyjnych sterujących cięzkim ramieniem robota. Stąd stosuje się dużo prostsze, acz dużo bardziej niezawodne z definicji układy i rozwiązania programowe.

 

W przypadku dużo mniej krytycznych zadań możliwe jest zastosowanie nawet zwykłego komputera PC z urządzeniami I/O podpiętymi przez USB/COM tudzież pod port PCI czy inną specjalną szynę do sterowania różnymi rzeczami (np wymagana duża moc obliczeniowa, pamięć i operacje niedostępne z poziomu procesorów RISC, której PLC może nie zapewniać).

 

Nie znam urządzeń przenośnych stosowanych w przemyśle opartych na typowych procesorach klasy PC, akolwiek z pewnością jest ich pełno.

 

Przykłady płyt głównych/komponentów/urządzeń niebędącymi typowymi komputerami klasy PC (jednak w pełni z tą architekturą kompatybilnymi ze względu na zastosowany procesor) spełniającymi swoje zadanie jako maszyny przemysłowe:

http://www.advantech...D700655BBC.aspx
http://www.eurotech....C-INDUSTRIAL PC
http://www.acrosser....C/AR-B1790.html


  • 0

#10 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 20 październik 2014 - 20:27

przenośny pc w przemyśle - temat mi obcy, ale spodziewałbym się ich tylko w funkcjach diagnostycznych, ew. programowanie innych urządzeń.

pc w przemyśle - tu raczej szukałbym specyficznych wymagań stawianych komputerom przemysłowym (np. u advantecha), wymagania środowiskowe, radykalnie inna filozofia konstrukcji komputera, itp.

niedokładnie przeczytałem

chodzi o procesory typowe dla pc, ale wykorzystywane w przemysłowych/sterujących urządzeniach, i o na dodatek przenośnych?

urządzenia przenośne - zwykle jednym z krytycznych parametrów jest jak najmniejsza energochłonność - więc jeżeli już, to spodziewałbym się intelowskich atomów. ale bardziej arm - a to nie bardzo pc. no, chyba że raspberry pi potraktujemy jako pc. jako przemysłowy tez by się nadała ;) tyle, że nie bardzo przenośna... - brak zintegrowanego wyświetlacza w podstawowym module.


  • 0

#11 zawszeusmiechnieta

zawszeusmiechnieta
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 23 październik 2014 - 09:45

temat jest dla mnie zawiły , może dla kogoś kto się zna nie jest lub nie aż tak bardzo.. "Procesory komputerów osobistych klasy PC(stacjonarne, mobilne),

w urządzeniach przenośnych, wykorzystywane w przemyśle i sterowaniu." Trudno pisać o czymś co jest nam obce, a na dodatek za bardzo nie pociąga.. :/
Nie wiem już co ten temat powinien zawierać a mam wrażanie ,ze wszystko co tworzę w nim jest złe.

 


  • 0

#12 zajec34

zajec34
  • Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 24 październik 2014 - 15:01

Mam podobne odczucia, jeżeli Cię to pocieszy. Czy ktoś mógłby to prosto wytłumaczyć co i jak od początku?


  • 0

#13 zawszeusmiechnieta

zawszeusmiechnieta
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 26 październik 2014 - 15:10

Co charakteryzuje procesory dwurdzeniowe ? I co mają wspólnego procesory 

Intel-Pentium II 400 MHz

 Intel-Pentium III 500 MHz
Intel Mobil Pentium III 1.06 GHz lub wyżej  
oprócz firmy ?

  • 0

#14 mayki_majkson

mayki_majkson
  • Moderatorzy
  • 46 postów

Napisano 22 styczeń 2015 - 09:44

Zabrania się odnawiania starych tematów, które mają ponad miesiąc od ostatniej aktywności. Proszę zapoznać się z regulaminem forum.
  • 0

#15 Monster

Monster
  • Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 15 wrzesień 2015 - 00:35

Nie wiem czy dobrze to obmyśliłam na początku ale chciałam napisać o procesorze tak krótko co to właściwie jest. Później napisałam o komputerach osobistych zrobiłam podział. Później wpadłam na coś takiego jak mini komputery pc i ich zastosowanie i chciałam napisać o ich procesorze( i tak dociągnąć temat do końca bo mam ograniczenie w ilości slajdów). I właśnie chyba przed tym umieszczę właśnie informacje i krótko napiszę o tych producentach.. Nie wiem czy dobrze to wszystko obmyśliłam dla mnie to jedno wielkie masło maślane.. Nie wiem czy to dobry pomysł ??

 

 

 

projekty domów gdańsk
http://gdansk-projek...y-pietrowe.html


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych