Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z laptopem (matryca ?)

laptop problem matryca grafika

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Quillava

Quillava
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 15 październik 2014 - 11:08

Witam forumowiczów :)

Zwracam się do Was z mega pytaniem :o

Otóż, jestem posiadaczem laptopa i stał się problem. Pewnego razu przy odtwarzaniu filmu zaczęły mi się pojawiać białe paski po prawej strony matrycy (jakby podzielić matrycę na pół - lewa i prawa). Pojawiały się na całej prawej stronie i migały (a'la stroboskop). Pojawiało się to tylko wtedy gdy odtwarzałem jakiś film np. w Media Playerze albo Youtubie etc. Zignorowałem ten problem z myślą że po prostu to przejdzie :P Po około 2 miesiącach stało się takie cuś że ta cała prawa część matrycy jest biała (jakbym przykleił białą kartkę z bloku na całą prawą stronę matrycy. I nie znika. Gdy włączam laptopa i jest ekran logowania to również jest prawa strona cała biała, pulpit również cały prawy biały,gry, filmy, zdjęcia... I mam kosmiczne pytanie. Czy to mógłby być jakiś wirus pobrany razem z filmem ? Tego problemu nie było do momentu kiedy pobrałem pewien film i odtworzyłem go po raz pierwszy, wtedy te paski zaczęły się pojawiać ale to było tylko podczas odtwarzania filmów (w innym wypadku ich nie było) i przeistoczyło się to w ciągłą biel. Jest jeszcze jeden wyjątek - czasem gdy włączam jakiś film po prostu prawa część matrycy kopiuje lewą i mam jakby lewą część ekranu razy dwa albo innym razem ta biel zamienia się w tęcze itp. ale tylko podczas oglądania filmów.

Bardzo prosiłbym o pomoc bo nie wiem czy to wina grafiki czy coś z systemem jest nie tak :sad: Wymiana matrycy kosztowała by mnie koło 800 zł ponieważ jest to nowy laptop Samsunga i nie ma części wymiennych (tylko Samsung je u "siebie" ma) a może się po prostu okazać że wymiana była nie potrzebna bo po prostu na dysku siedział jakiś "pasożyt". Dodam również że używam Win 8.

Czekam na Waszą pomoc. Z góry dzięki i pozdrawiam ! :)

Quillava.


  • 0


#2 pompa40

pompa40
  • Użytkownicy
  • 13 postów
  • LokalizacjaPrzemyśl

Napisano 19 październik 2014 - 12:32

a jaką masz kartę graficzną zintegrowaną czy dedykowaną  ??. Też tak kiedys miałem miganie matrycy problem  wynikał u mnie z brudnych kości  ram  przemyłem izopropanem  i już działa, u ciebie może byc tak samo albo  odkleja sie tobie karta graficzna  :)


  • 0

#3 Quillava

Quillava
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 25 październik 2014 - 15:14

Integra :D 

http://www63.zippysh...69278/file.html

Zamieszczam tu zdjęcie ekranu. Po prawej widać ten "błąd". Jakby się przyjrzeć to widać po prawej stronie ciemności takie jakby zilone paski. Podczas oglądania filmu ta prawa strona czasem z czerni przyjmuje różne kolory a czasem jakby kopiuje lewą strone ekranu xP

 


  • 0

#4 Quillava

Quillava
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 25 październik 2014 - 15:14

Czyli proponujesz rozebranie laptopa i spojrzenie w jego głąb ? :)


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: laptop, problem, matryca, grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych