Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tworzenie strony internetowej

Internetserwery własna strona allegro lokalizacja ebay cena pieniądze programowanie grafika

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 ac3l

ac3l
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 08 wrzesień 2014 - 11:46

Witam, jest to mój pierwszy temat na tej stronie, w związku z tym prosiłbym modów/adminów o przeniesienie tego tematu do odpowiedniego działu (jeżeli wybrany przeze mnie jest niepoprawnym). Do rzeczy - zamierzam założyć własną stronę pokroju ebay'a czy allegro (rozumiem, że przedsięwzięcie raczej skomplikowane i kosztowne). W związku z tym mam kilka pytań natury technicznej oraz finansowej:

1. Strona, w zamyśle, ma być skierowana do rynku ogólnoświatowego. Tutaj nasuwa mi się kilka pytań: w jakim państwie najlepiej wykupić serwery? Jaka powinna być ich lokalizacja? Jaka firma sprzedaje serwery dobrej jakości? Jak sprawa wyglądałaby cenowo? 

2. Ile kosztowałoby zaprogramowanie takiej strony przez profesjonalistę? 

3. Ile kosztowałoby jej przygotowanie pod względem graficznym?

Zaznaczę, że bardzo mocno zależy mi na jakości oraz dobry stosunku jakość-cena (to drugie odgrywa trochę mniejszą rolę).

Z góry dzięki za wszelką pomoc i wskazówki oraz przepraszam za bycie "noobem", dopiero będę zaczynał przygodę z informatyką. :)

 


  • 0


#2 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 08 wrzesień 2014 - 13:40

Prowadzenie takiej strony to ciężki kawałek chleba. Jeśli jesteś początkujący, musisz zatrudnić wysokiej klasy administratora, bo nie wierzę w uczciwość np. Ebay, aby pozwolił Ci tak po prostu zarobić miliony ;) . Moje przemyślenia:

1. Najlepsza będzie chyba chmura. Elastyczne zarządzanie sprzętem na początku to wielka zaleta.

2. Kiedyś user mesmerize pisał, że od 50000 zł w górę.

3. Myślę że przy podanej cenie grafika będzie w cenie.

Ale skoro jesteś zielony, zostaje Ci najpierw sporo się nauczyć. Administracja dużym serwisem to nie w kij dmuchał. Wystarczy poczytać poradniki, jak zabezpieczyć sam jeden upload. A takich tematów w dużym serwisie są dziesiątki. Włamać się można na każdym poziomie modelu OSI. To jak z ochroną przed włamaniem - obrońca musi pilnować wszystkich okien, złodziejowi wystarczy jedno otwarte. Ale na pocieszenie - to nie powinno być trudniejsze, niż każdy inny sklep internetowy.


  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W

#3 ac3l

ac3l
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 08 wrzesień 2014 - 17:43

Jestem zielony, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Staram się zrobić wycenę takiego przedsięwzięcia (na zasadzie co, kogo i za ile trzeba mieć, by możliwe było jej sprawne funkcjonowanie). Moją rolą jest idea oraz kwestia pieniężna, techniczna oraz prawna powinna zostać w rękach opłacanych specjalistów. Ewentualne dalsze zapytania postaram się skierować na PW.
  • 0

#4 malta

malta
  • Użytkownicy
  • 48 postów

Napisano 23 marzec 2016 - 08:02

Prowadzę sklep internetowy kiedy pragnęłam zaistnieć w internecie korzystałam z usług http://skuteczni.pl/ i mówię tutaj nie tylko o pozycjonowaniu ale i o innych formach marketingu internetowego.

Myślę, że warto w takie działania inwestować.


  • 0

#5 karpik

karpik
  • Użytkownicy
  • 228 postów

Napisano 06 maj 2016 - 07:07

Oj nie wiem czy poradzisz sobie z takim serwisem.... Nie lepiej jest zacząc od czegoś o wiele lżejszego? Na przyład na rynku lokalnym i potem jeśli się uda rozwijać się na rynek ogólnoświatowy? Wielu miało marzenia ale potem musieli twardo stanąć na ziemi. 

 

Polecałbym Symphony:

http://strefakursow...._framework.html - daje duze możliwośći i za jej pomocą można stworzyć stronę jaka Cię interesuje


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Internetserwery, własna strona, allegro, lokalizacja, ebay, cena, pieniądze, programowanie, grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych