Skocz do zawartości


Zdjęcie

Laptop na kilka lat za 1800zł

przegrzewanie się dobre parametry tani

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 just164

just164
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 25 sierpień 2014 - 18:00

Witam, od miesiąca rozglądam się w internecie/sklepach za laptopami w miarę, na który mój fundusz pozwala (tj. do 1800zł). Ale konkrety, tak jak w temacie, potrzebuję sprzętu, który przyda mi się na dłuższy okres, czyli nie pierwszy, lepszy z brzegu. Konsultowałam się już ze znajomym informatykiem, doradził mi odnośnie procesora Intel Core i5-3230M (koniecznie "M") może ktoś wytłumaczy mi o co chodzi w tych wszystkich numerkach i literkach? Jestem ciemna w tych klockach. Interesują mnie laptopy firmy HP, Acer, Asus, MSI. Moje wymagania odnośnie sprzętu:

- RAM min. 4GB

- pojemność dysku dowolna

- z polecenia procesor intel core i5

- matryca matowa (ewentualnie)

- cena do 1800zł

- grafika do gier czy programów do obróbki zdjęć

- nie przegrzewanie się laptopa do temperatury krytycznej (gdyż obecny laptop HP Compaq Presario CQ60) właśnie posiada ten  mankament przez co bateria padła po krótkim czasie użytkowania

- oprawa wizualna :D

Czekam na propozycje i porady.

 


  • 0


#2 Jaro070

Jaro070
  • Użytkownicy
  • 352 postów
  • LokalizacjaBieszczady

Napisano 25 sierpień 2014 - 18:14

Z licencją na Windows czy bez systemu?


  • 0
polecanelaptopy.wordpress.com
JR2oPAn.png

#3 andzi

andzi
  • Użytkownicy
  • 11 postów

Napisano 25 sierpień 2014 - 20:03

Wg mnie dysponujesz za mały budżetem, żeby spełnić Twoje wymagania. Pojęcie "laptop na kilka lat" jest wzwględne. Dużo zależy na jaki egzemplarz trafi i jak dba się o sprzęt. Nie ma co się czarować za 1800 zł nie kupisz super trwałego laptopa. Poniżej przedstawie swoje propozycje, mam nadzieję, że inni użytkownicy włączą się do dyskusji :)

 

http://www.x-kom.pl/...30-2gb-alu.html

 

Lenovo, G510H z procesorem i5-4200m, nowszy i nieco lepszy niż i5-3230M. 4GB RAM, Radeon R5 M230 + zintegrowana Intel HD Graphics 4600, ten układ nie jest za bardzo wydajny, wszystko zależy w jakie gry chcesz grać :). Do plusów tego laptopa na pewno należą: aluminiowe wnętrze laptopa, klawiatura AccuType, która jest bardzo wygodna jak na laptopa :)

 

http://www.x-kom.pl/...-rw-gf710m.html

 

Drugi typ to również Lenovo, nieco starszy model z procesorem i3-3110M, z układem graficznym NVIDIA GeForce 710M + Intel HD Graphics 4000, który jest porównywalny do tego wyżej. Również ma aluminiowe wnętrzne i taką samą klawiaturę. Dodatkowo laptop jest wyposażony w dysk SSD 120GB, który w znaczynm stopniu poprawia komfort pracy, najprościej mówiąc komputer działa znacznie szybciej.

 

 

W obu przypadkach laptopy są bez systemu. Tego drugiego z czystym sumieniem polecam, gdyż sam wybrałem tego laptopa mojej siostrze. Jest ona bardzo zadowolona, na komputerze bez problemu gra w WoW itp.

 

 

Edit:

 

Jeszcze znalazłem model z i3-4000m, z kartą graficzną Radeon HD8750 + Intel HD4600. Dodam jeszcze od siebie, że w laptopach między procesorami i3 a i5 nie ma dużej różnicy w wydajności, dlatego nie warto przepłacać.

 

http://www.x-kom.pl/...rw-hd8750m.html

 

 

Ten sam co wyżej + dysk SSD.

 

http://www.x-kom.pl/...rw-hd8570m.html


  • 0

#4 just164

just164
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 28 sierpień 2014 - 19:47

Z licencją na Windows czy bez systemu?

bez systemu


Możliwe, że mam wygórowane wymagania :) ciekawe propozycje, czekam na więcej i dziękuję za pomoc!
  • 0

#5 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 28 sierpień 2014 - 22:13

Możesz wziąć Lenovo z R5-M230 lub Lenovo z HD 8570M.

Nieco drożej masz też Della z niskonapięciowym procesorem z GF820M, ale też matryca błyszcząca.


  • 0

#6 Jaro070

Jaro070
  • Użytkownicy
  • 352 postów
  • LokalizacjaBieszczady

Napisano 30 sierpień 2014 - 12:13

- cena do 1800zł

- grafika do gier

 

Czyli Core i3 + Radeon HD8750M.

 

HD8570M jest porównywalny do Intela HD4000, a GF820M do Intela HD4600.


  • 0
polecanelaptopy.wordpress.com
JR2oPAn.png



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: przegrzewanie się, dobre parametry, tani

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych