Skocz do zawartości


Zdjęcie

Książki bądź czasopisa dotyczące bezpieczeństwa sieci LAN

książki bezpieczeństwo LAN sieci komputerowe

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 enigmagik

enigmagik
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 17 sierpień 2014 - 18:25

Witam wszystkich.
Chciał bym prosić o pomoc. Mianowicie szukam jakiś książek bądź czasopism dotyczących bezpieczeństwa sieci LAN. 
google przeszukałem. Być może ktoś wpadnie na lepsze hasła bądź zna coś co mogło by mi pomóc. 
A potrzebne mi to do napisania pracy inżynierskiej.

Z góry dziękuję za pomoc


Użytkownik Kamillo edytował ten post 17 sierpień 2014 - 23:39
Poprawiono temat, zapoznaj się z regulaminem

  • 0


#2 enigmagik

enigmagik
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 21 sierpień 2014 - 17:53

Może sprecyzuje, potrzeba mi czegoś do ładnego opisania polityki kont i zabezpieczeń kont no i coś odnośnie ograniczenia uprawnień użytkowników - polisy w Windowsie. No i na deser przydało by mi się coś na temat bezpieczeństwa systemów serwerowych w sieci LAN + wirtualizacja 

Jeżeli ktoś znał by jakieś stronki książki czasopisma czy cokolwiek z czego mógł bym zaczerpnąć informacji był bym wdzięczny :)


  • 0

#3 silent

silent
  • Użytkownicy
  • 771 postów

Napisano 21 sierpień 2014 - 20:03

mhm- czyli szukasz na piśmie zapisów typu "blokujemy dostęp do wszystkiego a następnie udostępniamy tylko to, co niezbędne" - dotyczy i użytkowników i serwerów (usługi). i, o ile mamy wiedzę/czas/lub ogólniej wolne zasoby monitorujemy wykorzystanie udostępnionych usług/zasobów, szukamy informacji o lukach + ew. zapisujemy i analizujemy próby dostępu do rzeczy nieudostępnionych? - filozofia chyba niezmienna od dłuższego czasu. dużo jest w sieci; znasz np. http://securityinfo.pl; ***


Użytkownik Kamillo edytował ten post 21 sierpień 2014 - 21:55
Nie reklamujemy innych for

  • 0

#4 enigmagik

enigmagik
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 22 sierpień 2014 - 11:11

Właśnie chodzi mi o coś takiego gdzie miał bym ładnie to napisane jakiś opis tego itd. Niby to proste ale niestety do polonistów nie należę i z trudnością przychodzi mi pisanie takich tekstów :sad:


  • 0



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: książki, bezpieczeństwo, LAN, sieci komputerowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych