Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zgubiony pendrive, resetowanie komputera z pendrive

windows8 pendrive komputer program laptop

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 biedroneczka789

biedroneczka789
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 16 sierpień 2014 - 21:18

Witam, 

jakiś czas temu zakupiłam laptop. Informatyk zgrał mi na pendrive program, który w razie potrzeby zresetowałby mój komputer. Na moje nieszczęście zgubiłam tego pendrivea. Moje pytanie jest następujące, czy osoba, która go znajdzie będzie miała jakiś dostęp do informacji o moim komputerze itp? Program został zgrany kiedy jeszcze nic na komputerze nie było jednak mam wątpliwości czy "szczęśliwy znalazca" jakoś na tym skorzysta, czy był to po prostu program, który zresetuje również jego komputer kiedy to odpali. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)


  • 0


#2 mruk9

mruk9
  • Użytkownicy
  • 25 postów

Napisano 17 sierpień 2014 - 09:44

Dopytaj tego informatyka.


  • 0

#3 Kamillo

Kamillo
  • Moderatorzy
  • 5751 postów

Napisano 17 sierpień 2014 - 14:34

Po co Ci na pendrive program, który resetuje komputer?

Są programy jak i skrypty, ale raczej żadnych danych nie zdobędzie.


  • 0

#4 mw_1975

mw_1975
  • Użytkownicy
  • 2535 postów

Napisano 18 sierpień 2014 - 17:03

Przysłowie informatyków brzmi: "Głupi mówi - nie wkładaj wszystkich jajek do jednego koszyka. Mądry mówi - włóż wszystkie jaja do jednego koszyka, ale dobrze go pilnuj". Po co CI taki pendrive??? Jego użycie zakłada, że PLANUJESZ CELOWO ZGUBIĆ WŁASNY KOMPUTER. Tak jak pisze @Kamil - na takim penie nie powinno być żadnych wrażliwych danych. Ale jeślibyś zgubiła pendrive, płytę albo dysk twardy z kopią zapasową danych z Twojego komputera - to miałabyś poważny problem.


  • 0
AMD Phenom II 955
Pentagram Karakorum HP-120 AlCu + Arctic Cooling AF1225L
4 GB DDR3 1600 MHz
Było Asus Radeon HD 6950 DCU II, jest XFX 7850 z AC Mono - czego się nie robi dla tej ciszy!
SilentiumPC Deus G1 600W



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: windows8, pendrive, komputer, program, laptop

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych