Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z IP - Własny serwer


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 haris7

haris7
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 08 sierpień 2014 - 15:14

Witam serdecznie i z góry dziękuję za próby pomocy.

Mój problem brzmi następująco:
Mam Router D-LINK 2680 - PORTY ODBLOKOWAŁEM, firewall wyłączony, antywirus wyłączony. Dodam również, że ustawiłem DMZ pod adresem ip komputera.
Serwer jest włączony z bazą danych oraz ze stroną udostępnianą na moim komputerze przez XAMPP'a.
Gdy w przeglądarce wpiszę moje zewnętrzne ip: 77.253.xxx.xx to włącza mi się konfiguracja routera tak samo jak po wpisaniu 192.168.1.1, jednakże każdemu po wpisaniu mojego zewn. ip, otwiera się strona internetowa z XAMPP'a.
Moja pytanie brzmi: JAK ZROBIĆ, ABY PO MOIM WPISANIU W PRZEGLĄDARKĘ MOJEGO IP, POKAZAŁA MI SIĘ STRONA SERWERA, A NIE KONFIGURATOR ROUTER'a.

Raz jeszcze dziękuję, czekam z niecierpliwością.


  • 0


#2 ~janusz

~janusz
  • Użytkownicy
  • 238 postów

Napisano 08 sierpień 2014 - 17:15

Wpisać adres 127.0.0.1 (localhost).

 

Z sieci lokalnej nie jesteś w stanie się podłączyć na adres zewnętrzny IP - router potraktuje to jak połączenie z adresu sieci prywatnej (tudzież z tej samej podsieci w której router się znajduje) do interfejsu konfiguracyjnego i odpowiednio przekieruje ruch na swój wewnętrzny serwer WWW.

 

Ustawianie DMZ nigdy nie jest dobrym pomysłem, zwłaszcza jak jest to Windows.


  • 0

#3 haris7

haris7
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 09 sierpień 2014 - 02:56

Ja wiem, że po wpisaniu localhost wyświetli mi się moja strona. Jednak chodzi mi tu o to, że ja nie mogę zalogować się na mój własny server przez zewnętrzne ip, dlatego, że jest ustawione jako ip do routera. Czy jest sposób na zmianę, aby po wpisaniu mojego zewnętrznego ip nie łączyło mnie z konfiguratorem routera tylko bezpośrednio na stronę?


  • 0

#4 haris7

haris7
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 09 sierpień 2014 - 02:57

DMZ debugowało server więc usunąłem.


  • 0

#5 ~janusz

~janusz
  • Użytkownicy
  • 238 postów

Napisano 09 sierpień 2014 - 09:39

Opcja NAT loopback. Konieczne może być też przestawienie XAMP na port inny niż 80 lub wyłączenie remote management w routerze.

 

Jeżeli router na to nie pozwala to pozostaje Ci użyć proxy.

 

Swoją drogą łączenie się poprzez localhost jest o wiele szybsze niż poprzez zewnętrzny adres IP a już na pewno jest mniej kłopotliwe. Działa zupełnie tak samo.

 

Zawsze możesz wpisać w pliku hosts

 

127.0.0.1 moja.domena.pl

 

I podłączyć się poprzez http://moja.domena.pl z poziomu przeglądarki.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych