Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przegrzewanie się laptopa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 rysiek_mela

rysiek_mela
  • Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 05 sierpień 2014 - 07:31

Witam mam problem ze swoim laptopem Lenovo y570 (wersja z i7). Teoretycznie powinien gry sprzed paru lat ciągnąć. Obecnie sytuacja wygląda w następujący sposób: włączam grę Crysis i po 3 minutach laptop gaśnie, jest wtedy bardzo gorący (czuć to nawet na klawiaturze). Mam pytanie czy dobra podkładka chłodząca mogłaby rozwiązać ten problem? Czemu tak się dzieje? Ewentualnie jeśli ktoś z Was jest z Bydgoszczy może poleci jakiś serwis komputerowy...Poradźcie coś ;)


  • 0


#2 mariano55

mariano55
  • Użytkownicy
  • 7 postów

Napisano 05 sierpień 2014 - 08:53

Prawdopodobnie przyczyną jest kurz. Trzeba sprzęt wyczyścić i wymienić taśmę termoprzewodzącą. Jeśli nie jesteś w stanie się tego podjąć to zanieś kompa do serwisu. Jak mam większe problemy z sprzętem to oddaję go do serwisu laptopów na Morskiej w Bydgoszczy. Czyszczenie oraz wymiana tej taśmy nie powinny Cię dużo kosztować. Zresztą możesz sprawdzić wszystko na na ich stronie lapart.pl.


  • 0

#3 mruk9

mruk9
  • Użytkownicy
  • 25 postów

Napisano 18 sierpień 2014 - 17:37

Ewentualnie zainwestuj w http://www.skapiec.p...00/comp/9060737 zawsze pomaga obniżyć temperaturę o te kilka stopni.


  • 0

#4 ekoludek

ekoludek
  • Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 21 sierpień 2014 - 08:06

Teoretycznie każdy laptop powinien co dwa lata być rozłożony na części i gruntownie wyczyszczony z kurzu. Ja jednego laptopa niestety już ugotowałem płyta główna się przegrzała.


  • 0

#5 pawel.mat33

pawel.mat33
  • Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 21 sierpień 2014 - 14:36

U mnie laptop się przegrzewa, ale tylko gdy gram w jakąś nowszą grę, i wtedy włącza się karta dedykowana grafiki.


  • 0

#6 marekolszak

marekolszak
  • Użytkownicy
  • 2 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 sierpień 2014 - 12:10

ja po takim gruntownym czyszczeniu w serwisie, raz w miesiącu "przedmuchuje go sprężonym powietrzem :)


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych