Skocz do zawartości


Zdjęcie

Chłodzenie jednostki, a nowa obudowa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 DaNi7

DaNi7
  • Użytkownicy
  • 42 postów

Napisano 03 sierpień 2014 - 23:24

Witam mam zamiar zakupić chłodzenie do PC mniej więcej 4 wentylatory dwa na przód i jeden na tył i jeden na dół. Tylko pytanie brzmi czy nie lepiej kupić nową pake z chłodzeniem jak np : " SilentiumPC Gladius M40 Pure Black " czy lepiej samemu pomyśleć o chłodzeniu.

Jakie jest najlepsze wyjście z sytuacji tym bardziej że posiadam obudowe która jest kpiną ponieważ to kiepska " Akyga" . Jeśli lepiej wybrać nową jednostke to jakś polecacie a jeśli warto jednak zainwestować w chłodzenie do starej paki to jakie i ile wentylatorów polecacie.

Mój budrzet to max 200 zł . Wejścia USB i Audio z przodu nie mają znaczenia . Pytanie też brzmi czy podłącze to wszystko do płyty głównej.

 

Posiadam taki zestaw :
Procesor: AMD Athlon™ II X3 455
Chłodzenie CPU : SilentiumPC Fera 2 HE1224
Dysk : MAXTOR STM3500320AS ATA Device
Karta Graficzna : Sapphire ATI Radeon HD7770 GHZ Edition 1GB DDR5
RAM: 4GB
Płyta Główna :MSI 760GM-P23(fx)
Zasilacz : SilentiumPC Deus M1 550W

 

Z góry dzięki za Odpowiedzi.

 

PS: Aby nie zakładać nowego wątku od razu zapytam jaką pastę termo przewodzącą polecacie słyszałem że dobra jest " Gelid GC-Extreme "


  • 0


#2 t.luk

t.luk
  • Użytkownicy
  • 331 postów
  • LokalizacjaPolandia

Napisano 29 sierpień 2014 - 15:06

Szczerze? Zainwestuj najpierw w funkcjonalną obudowę z 2-4 wentylatorami w zestawie oraz możliwością dołożenia kilku :) Czasem fabryczna wentylacja spokojnie już wystarcza ale faktycznie czasem dobrze jest mieć miejsce na dodatkowe "śmigła" :) W okolicy 200 zł masz np. SilentiumPC Gladius M30 i Gladius M40 a także Zalman Z9 Plus :)


  • 0

multi multa sciunt nemo omnia...


#3 wolski

wolski
  • Użytkownicy
  • 1026 postów

Napisano 11 czerwiec 2022 - 10:37

Na takich systemach wentylacji ja się raczej nie znam ale jestem zdania, że niezwykle ważną sprawą jest również to aby wiedzieć komu zlecać czyszczenie systemów wentylacyjnych. Muszę przyznać, że ja również bardzo chętnie takie usługi zlecam firmie https://brawent.pl/c...tylacji-poznan/ i za każdym razem całość prac jest wykonana wzorowo.


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych