Skocz do zawartości


Zdjęcie

Restartujący się samoczynnie komputer stacjonarny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 SHINGO

SHINGO
  • Użytkownicy
  • 176 postów

Napisano 31 lipiec 2014 - 23:40

Po samoczynnym zrestartowaniu się komputera czasami jest tak że mimo iż monitor jest w stanie czuwania i powinien się włączyć automatycznie tak nie jest.
Podłączony jest on kablem HDMI do karty graficznej GTX 470 nVidi.
Albo na przodzie monitora muszę wyłączyć i włączyć ponownie stan czuwania aby pokazał się obraz.
Ewentualnie gdy to nie pomoże zrobić samoczynnie restart komputera.
Wówczas mam do wyboru czy uruchomić tryb awaryjny , normalnie lub z wiersza polecenia , tryb awaryjny z obsługą sieci , wybieram zawsze opcję normalnie. 
Co może być tego przyczyną czyżby zasilacz już padał powoli czy mając na mysli ten problem z monitorem karta graficzna też się psuje hmmm..... ?
Czasami jest tak że po uruchomieniu nie chce zadziałać mysz pod złącze usb wówczas wyciągam z gniazda i wkładam w drugie , trzecie , z tyłu na płycie głównej lub z przodu panelu na obudowie i echo.
Dopiero za któryms razem z kolei łapie i ukazuje się info że instaluje sterownik urządzenia wówczas po zainstalowaniu i restarcie zaczyna działać już dosłownie nie daję rady w czym tkwi problem i jak go rozwiązać ?
Również z literą ś nie mogę poradzić sobie nie chce zadziałać mimo iż mam ustawiony język polski programisty na klawiaturze nawet próbowałem ustawić na Polski (214) też nic to nie daje.
Teraz znów po restarcie czujnik myszy swiecił a nie działała gdy po chwili sam się zrestartował mysz zaczęła działać dosłownie chyba go na złom oddam , masakra.
Czasami działa bez zarzutu cały dzień lub noc i jest git a czasami w ciągu godziny 20 restartów potrafi zrobić sam włączając się ponownie i czekając aż wpiszę hasło i się zaloguję i zaraz dosłownie 10 lub 20 sekund znów restart i tak w kółko co go gryzie , masakra ?
 

  • 0
System operacyjny:
Windows 10 Pro (1607) 64bit
Płyta główna:
Asus 990FX R3.0 Sabertooth Motherboard
Procesor:
AMD FX 8320 Black Edition
Chłodzenie do procka:
Mugen Max SCMGD-1000
Dysk twardy:
Samsung 850 Pro (SSD 512 GB)
Karta graficzna:
Asus GTX 960 Strix 2 GB DDR5
Kości ram:
G.Skill DDR3 2133 MHz 4x8 GB
Nagrywarka Blu Ray :
Pioneer BDR-S09XLT
Zasilacz:
Chieftec: CFT-850G-DF
Karta przechwytująca:
Colossus 2 (model 1581) firmy: Hauppauge



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych